logo yeni

derece kademe hesaplama

Çok
2 yıl 6 ay önce #12753 Yazan: Blade-19
derece kademe hesaplama, Blade-19 tarafından oluşturuldu
uzman çavuşluğu bırakmış birinin kurumumuza açıktan yapacağımızda dosyasına baktığımızda 9/1 derece kademe gözüküyor

05.08.2014'de terfisi varmış geldiği yerde
31.12.2014'de ise fesih edilmiş bu kişinin girişini 20.01.2016 'da yaparsak terfi tarihi kaç olur ? ve 15 ayda askerlikte geçmiş hizmeti var bunuda değerlendirdiğimizde terfi tarihi kaç olur ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 6 ay önce #12755 Yazan: hgultepe
hgultepe tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
Sayın çağrı musa; yazınızda bahsi geçen kişiyle ilgili olarak 20.01.2016 tarihinde açıktan atama yapıldığından bahsediyorsunuz. Bu kişiyle ilgili olarak aday memur olmadığı için yeniden intibak düzenlenerek mezuniyeti, varsa geçmiş hizmetleri, askerlik süresi, 6 yıllık siciline göre verilen kademe ilerlemesi ve 2005 öncesinde çalıştı ve ilave 1 dereceden faydalandı ise 1 derecenin dikkate alınması gerekmektedir. Kişi 2005 sonrasında işe başlamış ise 15.01.2016 tarihinde görevde olmadığı (20.01.2016 tarihinde göreve başladığı) için toplu sözleşme ve kanunla verilen ilave 1 dereceden faydalanamayacaktır. Tüm hizmetleri intibakında değerlendirilerek yeni terfi tarihi belirlenecektir. Diğer kurumdaki terfi tarihinin bir önemi yoktur. Çünkü arada çalışılmayan süreler vardır. Kişiye ait bilgileri şahsi olarak değilde genel olarak yazarsanız daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. (Kişinin atandığı sınıf ve görev ünvanı, mezuniyeti, varsa hizmetleri, askerlik durumu v.b. gibi detaylar yazılır ise intibak örneği daha kolay çıkarılabilir.) İyi çalışmalar dilerim.

Çok
2 yıl 6 ay önce #12758 Yazan: Blade-19
Blade-19 tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
05.11.2012 yılından itibaren uzman çavuşluğu iki yıl doldurmuş ve lise mezunu 31.12.2014de fesih olmuş 20.01.2016da göreve başlama 2 yıl kadar boşluk var geçmişi olan bi memur diil zaten yeterince açık olduğunu düşünüyorum

Çok
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #12763 Yazan: papatya
papatya tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı

çağrı musa Yazan:: 05.11.2012 yılından itibaren uzman çavuşluğu iki yıl doldurmuş ve lise mezunu 31.12.2014de fesih olmuş 20.01.2016da göreve başlama 2 yıl kadar boşluk var geçmişi olan bi memur diil zaten yeterince açık olduğunu düşünüyorum

Sayın ÇAĞRIMUSA,

Göreve başlama tarihi 5.11.2012 olan kişinin terfi tarihinin normal koşullarda 5/11 olması gerekecektir. Öte yandan lise mezunları 13/3'ten göreve başlamaktadır. 2 yıl 1 ay 25 gün hizmet sonrası TSK'dan ayrılan personelin kademe/derecesi, 15 ay süreli askerlik hizmeti dahil edilmeden 9/1 olmuş ise, igilinin son terfi tarihine bakılmadan, işe giriş tarihi esas alınarak ve hizmet süresi ile askerlik süresi dahil edilmek suretiyle ulaşacağı seviye ve terfi tarihi belirlenecektir.

Buna göre, 2 yıl 1 ay 25 gün hizmet ve 15 tam ay askerlik süresini dahil ettiğimizde, ilgilinin değerlendirilecek toplam süresi 3 yıl 4 ay 25 gün olacaktır.
Lise mezunu bir personelin normal koşullarda bu hizmet süresi ile 12/3 'te 4 ay 25 gün kıdeminin olması gerekecektir. Ve 9/1'de 7 yıl 7 ay 5 gün beklediğinde 9/2'ye terfi edecektir.

İlgilinin ilk terfi tarihi de normal koşullarda (ilave derece ve kademe almaması durumunda) 25.8.2023 olacaktır.

(lisenin meslek lisesi olması durumunda terfi tarihi 2 yıl daha erken olacaktır.)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
2 yıl 6 ay önce #12769 Yazan: Blade-19
Blade-19 tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
İlgili kişinin 4 ay 26 gün kıdemi olduğunu gördüm ve. 15 ay ise askerlik hizmeti var kişinin

Çok
2 yıl 6 ay önce #12770 Yazan: papatya
papatya tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı

çağrı musa Yazan:: İlgili kişinin 4 ay 26 gün kıdemi olduğunu gördüm ve. 15 ay ise askerlik hizmeti var kişinin

Sayın ÇAĞRIMUSA,
4 ay 26 gün kıdem ve 15 tam ay askerlik süresi olduğunda ilgilinin tefi tarihi 24/8 olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
1 ay 6 gün önce #16780 Yazan: maliyeden
maliyeden tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
merhaba. konuyla ilgili benimde bir sorum var cvp verirseniz sevinirim. 4.9.2001 de uzm çvş olarak işe başladım ve 4.9.2008 de istifa ettim. uzman çavuşluktan önce 23.11.98 ve 23.5.2000 tarihleri arası 18 ay askerlik yaptım ve borçlanmasını ödedim. 14. 6. 2010 tarihinde memur olarak atandım. 2016 da önlisans bitirdim. uzman çavuşken ilave 1 derece uygulamasından yararlandım. ve 2018 de de son 8 yıl olayından 1 kademe aldım. şuan 3/1 derecesindeyim. 05.2018 de lisans bitirdim intibak düzenlemesi için mezuniyet belgemi verdim yeni derece kademem kaç olması gerekir. yardımlarınız için teşekkür ederim

Çok
1 ay 3 gün önce #16787 Yazan: nazli
nazli tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
Lise mezunu olarak işe girmişseniz, intibak işlemi yapılırken emsalinizin bilinmesi için lise mezuniyet tarihinizin de bilinmesine ihtiyaç olacaktır.

Çok
2 hafta 6 gün önce #16818 Yazan: maliyeden
maliyeden tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
özür dilerim liseyi atlamışım. 1994 te liseden mezun oldum

Çok
2 hafta 6 gün önce #16819 Yazan: osman1
osman1 tarafından derece kademe hesaplama konusunda yanıtlandı
3/1'e ulaşmanız gerekecektir. Çünkü intibak işlemi yapılırken, lise üzerine 4 yıllık yükseköğrenim bitirme durumuna göre hesaplama yapılmalıdır.
Uygulamada 2 yıllık yükseköğrenim üzerine intibak yapılması yoluna da gidilmekte, bu durumda ise genellikle memurun derece/kademesi etkilenmemektedir.
Konuyla alakalı bir yazı ve danıştay kararını aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.
https://memurunyeri.com/memur/kamu-personeliyle-ilgili-diger-haberler/12550-onlisans-uzerine-lisans-ogrenimi-yapanlarin-intibak-islemine-danistayin-bakisi.html

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.698 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.