logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Zabıta memuru olarak atanmak için yaş şartı

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12532 yazan Blade-19
Kurumumuza başvuran uzman çavuşluktan istifa eden kişiyi atarken belli yaş sınırlaması bulunmaktamıdır

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 hafta önce #12533 yazan papatya

çağrı musa yazan: Kurumumuza başvuran uzman çavuşluktan istifa eden kişiyi atarken belli yaş sınırlaması bulunmaktamıdır


Sayın MUSA,
Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13 üncü maddesinde “Zabıta memurluğuna atanma şartları” düzenlenmiş ve maddenin birinci fıkrasının “c” bendinde yer şartına yer verilmiştir. Ancak söz konusu “c” bendi Danıştay Onikinci Dairesinin 6/4/2011 tarihli ve 2008/5911 Esas – 2011/1567 Karar sayılı kararı ile iptal edilmiştir.
Öte yandan Yönetmeliğin 16 ncı maddesinde; “Herhangi bir resmi kuruluştan veya belediyenin diğer hizmet birimlerinde asil memur iken, belediye zabıta memurluğuna geçmek isteyenler; 30 yaşını aşmamaları, 13 üncü maddedeki yaş dışındaki diğer şartları taşımaları ve 14 üncü maddede öngörülen sınavda başarılı olmaları kaydıyla, 657 sayılı Kanuna ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine uyularak zabıta memurluğuna atanabilir.”
Bu düzenlemelere göre, başka görevlerden zabıta memurluğuna geçecek olanların 30 yaşını aşmamış olmaları gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.365 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.