logo yeni

calisanlar2 copy

astsubaylara intibak yapılması.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12521 Yazan: Astsubay7979
astsubaylara bir derece verilecek şekilde meclisten karar çıkmış. üç ay içinde yapılacak deniyor. eğer tam olarak üç ay sonunda yapılırsa yani mart 2016 tarihinde yapılırsa, şubat 2016 ayında en son maaşımı alarak malulen emekli olacağım eğer mart 2016 ayında intibak gerçekleşirse emekli ikramiyemi derece ilerlemesi yapılmış şekildemi yoksa derece ilerlemesi yapılmamış mı alırım. teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12522 Yazan: papatya
papatya tarafından astsubaylara intibak yapılması. konusunda yanıtlandı

Astsubay7979 Yazan:: astsubaylara bir derece verilecek şekilde meclisten karar çıkmış. üç ay içinde yapılacak deniyor. eğer tam olarak üç ay sonunda yapılırsa yani mart 2016 tarihinde yapılırsa, şubat 2016 ayında en son maaşımı alarak malulen emekli olacağım eğer mart 2016 ayında intibak gerçekleşirse emekli ikramiyemi derece ilerlemesi yapılmış şekildemi yoksa derece ilerlemesi yapılmamış mı alırım. teşekkür ederim.


Sayın ASTSUBAY7979,

Mecliste önümüzdeki salı günü görüşülmesi beklenen Kanunun ilgili bölümünde "Bu kapsamda yapılacak intibak işlemi mevcut derece ve kademelerine; ortaokul, lise ve dengi okul mezunu olan astsubaylara bir derece veya bunlardan birinci dereceye gelmiş olanlara üç kademe, iki yıl süreli yükseköğrenimi tamamlamış olan astsubaylara iki kademe, üç yıl süreli yükseköğrenimi tamamlamış olan astsubaylara bir kademe, dört yıl süreli yükseköğrenimi tamamlamış olan astsubaylara iki kademe ve EK-VIII ve EK-VIII/B sayılı Aylık Gösterge Tablolarına tabi iken 109 uncu madde hükümlerine göre subay naspedilmiş olanlara iki kademe ilave edilmek suretiyle yapılır.
Lise ve dengi okul mezunları ile iki yıl süreli yükseköğrenimi tamamlamış olanlardan bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten sonra en az dört yıl veya daha fazla süreli yükseköğrenimi bitirenler hakkında bir defaya mahsus olmak üzere bulundukları derece ve kademeye iki kademe ilave edilerek intibak yapılır." şeklinde bir hüküm de yer almaktadır. Ayrıca,"Bu maddenin birinci fıkrası, emekli oldukları tarihteki öğrenim durumları esas alınmak suretiyle, EK-VIII ve EK-VIII/B sayılı Aylık Gösterge Tablolarına tabi olan astsubaylar ile bunlardan 109 uncu madde hükümlerine göre subay naspedilmiş olanlardan bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce bu görevleri üzerinden emekli, adi malullük veya vazife malullüğü aylığı ile dul ve yetim aylığı alanlar için de uygulanır. " denilmiştir.
Kanunun bu haliyle kabul edilmesi ve sizlerin de bu kapsamd 1 derece ilerlemesi yapıyor olmanız durumunda, bu imkandan yararlanmadan ayrılmanız halinde aylığınızın hesaplanmasında söz konusu derecenin göz önünde bulundurulması gerekecektir. Öte yandan, bu kanun maddesinin ocak ayı içerisinde yürürlüğe girmesine kesin gözüyle bakıldığından, yürürlük tarihinden sonra emekli olmanız halinde emekli ikramiyenizin ilave derece üzerinden hesaplanması gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12529 Yazan: semazen
semazen tarafından astsubaylara intibak yapılması. konusunda yanıtlandı
astsubaylara ve memurlara bir derece verilmesi iyi oldu. Ancak sözleşmeli erbaş ve erlerinde ücretlerinde yükseltme yapılması gerekir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12566 Yazan: Astsubay7979
Astsubay7979 tarafından astsubaylara intibak yapılması. konusunda yanıtlandı
astsubaylara 1 derece verilmesi konusu ocak maaşımıza mı yansıyacak şubat maaşımı mart maaşımı ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12567 Yazan: osman1
osman1 tarafından astsubaylara intibak yapılması. konusunda yanıtlandı
Mecliste kabul edilen kanun henüz Resmi Gazete'de yayımlanmadı ve yürürlüğe girmedi. Bu kanunda, assubaylara derece verilmesi konusuyla ilgili olarak "Bu madde uyarınca yapılacak intibak ve buna bağlı ödemeler üç ay içinde sonuçlandırılır." deniliyor. Bu nedenle, kanun Resmi gazetêde yayımlandıktan sonra 3 ay içinde sonuçlandırılacak şekilde bir program yapacaktır mutlaka Milli Savunma Bakanlığı.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 1 ay önce #12631 Yazan: Astsubay7979
Astsubay7979 tarafından astsubaylara intibak yapılması. konusunda yanıtlandı
astsubaylara intibak yapılması konusu cumhurbaşkanı tarafından 08.01.2016 tarihinde onaylanarak resmi gazetede yayımlanmak üzere başbakanlığa gönderilmiş.
ne kadar süre içinde resmi gazetede yayımlanır ?
ve
15 ocak 2016 maaşlarımıza mı yoksa 15 şubat 2016 maaşlarımıza mı yetişir ?
teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.