logo yeni

calisanlar2 copy

Hatalı Ödenen Memur Maaşı

Çok
5 yıl 3 ay önce #12310 Yazan: matiz22
Hatalı Ödenen Memur Maaşı, matiz22 tarafından oluşturuldu
Merhaba, Kurumum tekniker iken mühendislik bitiren kişilere kadro alamasa bile mühendis özlük haklarının tamamını veriyordu.Geçtiğimiz günlerde gelen yazıyla birlikte maaşı oluşturan ek ödeme ve ek göstergeyi bulunan kadroya göre hesaplamaya başladılar.sormak istediğim kurumun bilgi eksikliğinden kaynaklanan bu duruma göre geriye dönük Son 60 günümü yoksa hepsinin mi ödenmesi gerekir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 3 ay önce #12312 Yazan: papatya
papatya tarafından Hatalı Ödenen Memur Maaşı konusunda yanıtlandı

matiz22 Yazan:: Merhaba, Kurumum tekniker iken mühendislik bitiren kişilere kadro alamasa bile mühendis özlük haklarının tamamını veriyordu.Geçtiğimiz günlerde gelen yazıyla birlikte maaşı oluşturan ek ödeme ve ek göstergeyi bulunan kadroya göre hesaplamaya başladılar.sormak istediğim kurumun bilgi eksikliğinden kaynaklanan bu duruma göre geriye dönük Son 60 günümü yoksa hepsinin mi ödenmesi gerekir.Sayın MATİZ22

Kişisel düşüncem 60 günlük (dava açma süresine isabet eden kısım) kısmın geri istenebileceği yönünde. Ancak tamamının istenmesi durumunda da dava açmaktan başka çare olmaycaktır. Konuyla ilgili ayrıntılı yazı, mahkeme kararı ve maliye bakanlığı görüşü için aşağıdaki yazıdan istifade edebilirsiniz.
YAZI

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.130 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.