logo yeni

calisanlar2 copy

Istifa dilekce suresi

Çok
5 yıl 2 ay önce - 5 yıl 2 ay önce #12149 Yazan: Placebo
Istifa dilekce suresi, Placebo tarafından oluşturuldu
Merhaba arkadaşlar universite hastanesinde kadrolu hemşireyim 4 b li olarak kamu hastaneleri kurumuna atandim istifami 21 ekimde verdim 6 kasim itibariyle çıkış alicam dilekcemde 6 kasim istifa tarihi olarak yaziyor. bunu uzatma haklari var midir? Hastanenin ve Rektörlüğün bilginiz var mi uzatirlarsada atamam 4b li olmayacak gibi cevaplariniz icin simdiden teşekkür ederim. Konuyu yanlis yere yazmışim kusura bakmayin
Son Düzenleme: 5 yıl 2 ay önce Düzenleyen:Placebo

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12151 Yazan: nazli
nazli tarafından Istifa dilekce suresi konusunda yanıtlandı
İstifa etmek isteyen memur kurumuna müracaat eder. İstifa isteği kabul edilen memur, görevini bırakabilir. Bu şekilde ayrılanlar, 6 ay sonra yeniden memuriyete dönebilirler.
Memurun başvurusu kabul edilmezse, memur isteği kabul edilinceye kadar ya da yerine atanacak kişi gelinceye kadar görevine devam eder. Bir ay içerisinde kurumu tarafından talebi kabul edilmez ya da yerine atanan kişi gelmezse, memur üstüne haber vererek görevini bırakabilir. Bu şekilde ayrılanlar, 6 ay sonra yeniden memuriyete dönebilirler.
Bua uymadan, yani kurumun cevabını 1 ay beklemeden ayrılan memur ise 1 yıl geçmeden yeniden memur olamaz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12152 Yazan: metinc
metinc tarafından Istifa dilekce suresi konusunda yanıtlandı
İstifanı 1 ay içinde kabul etmelerini beklemen Nazli hanımın dediği gibi ancak bu süreler memuriyete geri döneceğin zaman önemlidir. Devlet memuru iken sözleşmeli olarak atanacaksan istifa dilekçeni verip diğer yerde göreve başlayabilirsin. Tekrar memuriyete dönmeyeceğine göre bunu dert etmene gerek yok.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12153 Yazan: Placebo
Placebo tarafından Istifa dilekce suresi konusunda yanıtlandı
Cevaplarınız icin cok tesekkur ederim fakat atandigim kurum başvuru evraklarimi almadi üniversite hastanesinden cikis belgeni getir hepsini bir alalim dediler burdan cikisimi alamadan orada ise başlayamiyirum ve son ise baslama tarihi 16 kasim . Ben dilekcemde 6 kasim itibariyle istifa demistim eger bu cikis suresini uzatırlarsa yeni görevime baslamam da problem çıkıyor

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12154 Yazan: osman1
osman1 tarafından Istifa dilekce suresi konusunda yanıtlandı
Yeni kurum neden öyle bir belge ister ki? 4/B olarak göreve başlamak için aranan şartlar arasında öyle bir kural yok. kurumdaki ilgili memurun sözylediği bir söz olabilir.
Siz yeni kuruma mevcut evraklarınızı dilkçe ekinde vererek göreve başlama isteğinizi belirtin. Önceki kurumdan ayrılma yazısından da hiç söz etmenize gerek yok. Sizi süresi içinde başlatmakl zorundalar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #12155 Yazan: metinc
metinc tarafından Istifa dilekce suresi konusunda yanıtlandı
Sanırım sözleşmeli personelin başka iş yapma yasağı olması ve sizin halen memur olduğunuzu belirtmeniz sebebiyle böyle bir belge istemiş olabilirler. Bu nedenle sorun yaşamamak için ayrılacağınız kurumunuzu istifanızı bir an önce onaylamaları için ikna etmelisiniz. Sözlü olarak durumu izah etmeniz halinde bu konuda sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.
Öte yandan sizi alacak kuruma istifa dilekçenizi verdiğinizi belirtmeniz bile yeterli olmadır bence. Ama kurumlarda işgüzar memurlar bazen sorun cıkarıyorlar.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.141 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.