logo yeni

Kariyer Uzman Yardımcısı

Çok
3 yıl 2 ay önce #11971 Yazan: forumcu2013
Kariyer Uzman Yardımcısı, forumcu2013 tarafından oluşturuldu
UZMAN YARDIMCILARI İLAVE 1 DERECE ALDIĞINDA MAAŞLARI ARTAR MI?

yukarıda ki konu başlıklı haberinizi okudum, kafama takılan bir şey var.
Uzman yardımcısı eğer yeterliliğini bir sene sonra alırsa, derece ve kademesi ilerlemesi ile maaş artışından yararlanır mı?
örneğin yeterliiğini alan uzman olan uzman yardımcııs maaşı 4 bin tl iken ilave 1 derece maaşını etkiler mi ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #11972 Yazan: metinc
metinc tarafından Kariyer Uzman Yardımcısı konusunda yanıtlandı
Uzman yardımcısı uzman olduğunda her halukarda maaşı artar. Derece dışında zaten unvanı değişmekte, terfi etmektedir.
Alttakki yazıya bakabilirsin.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/7387-her-derecede-uzman-ve-mufettisin-2014-eylul-ayi-maasi.html
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #11973 Yazan: forumcu2013
forumcu2013 tarafından Kariyer Uzman Yardımcısı konusunda yanıtlandı
.fakat yeterliliği aldıktan sonra iki derece hak ediyor gibi gördüm. yani 7/1 i ile 6/1 i arasında 200 tl fark var. kariyer uzmanları da yeterliliği aldıktan sonra 6/1 inden mi maaş almaya başlayacaklar.
teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #11974 Yazan: papatya
papatya tarafından Kariyer Uzman Yardımcısı konusunda yanıtlandı

forumcu2013 Yazan:: .fakat yeterliliği aldıktan sonra iki derece hak ediyor gibi gördüm. yani 7/1 i ile 6/1 i arasında 200 tl fark var. kariyer uzmanları da yeterliliği aldıktan sonra 6/1 inden mi maaş almaya başlayacaklar.
teşekkür ederim.


Sayın FORUMCU2013,
15 Ocak 2016 tarihi itibariyle görevde olanlara ilave 1 derece uygulanacak. Öte yandan kariyer uzmanlar (657 sayılı Kanunun 36/A/11 maddesinde sayılanlar) yeterliği aldığında ilave 1 derece ilerlemesi yapmaktadır. Öte yandan normal koşullarda 3 hizmet yılı karşılığında memurlar 1 derece ilerlemesi yapmaktadır.
Buna göre, 3 yıldır Uzman yardımıcı olan ve 9/3'de bulunan bir Uzman Yardımcısının 15 Ocak 2016 tarihinde üçüncü yılını tamamladığını ve yeterliğini aldığını varsaydığımızda, bu kişi15 Şubat 2016 maaşını "Uzman" olarak 6/1'den alacaktır. Böylelikle maaşı artmış olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:papatya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #11977 Yazan: forumcu2013
forumcu2013 tarafından Kariyer Uzman Yardımcısı konusunda yanıtlandı
Sayın Papatya.
peki nisan 2014 de uzman yardımcısı olarak başlayan kariyer uzmanı, nisan 2017 de 6/1 inden mi yoksa 7/1 inden mi başlayacaktır.
Teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #11978 Yazan: papatya
papatya tarafından Kariyer Uzman Yardımcısı konusunda yanıtlandı

forumcu2013 Yazan:: Sayın Papatya.
peki nisan 2014 de uzman yardımcısı olarak başlayan kariyer uzmanı, nisan 2017 de 6/1 inden mi yoksa 7/1 inden mi başlayacaktır.
Teşekkür ederim



Sayın FORUMCU2013,

2014 yılı nisan ayı başında 9/1'den göreve başlayan Uzman Yardımcısı normal koşullarda 2017 nisan ayında 3 hizmet yılını tamamlayacağını ve yeterliğini alacağını düşündüğümüzde, 2017 Nisan ayında 7/1'e ulaşacaktır. Ancak, bu Uzman Yardımcısı yapılacak ilave derece yükselmesinden de yararlanmış olacağından, 2017 nisan ayında Uzman olarak 6/1'den maaş alması mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: forumcu2013

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.619 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.