logo yeni

calisanlar2 copy

2016 Ocak zammı

Çok
3 yıl 10 ay önce - 3 yıl 1 hafta önce #12890 Yazan: meh33
meh33 tarafından 2016 Ocak zammı konusunda yanıtlandı
sildim
Son Düzenleme: 3 yıl 1 hafta önce Düzenleyen:meh33

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 10 ay önce #12891 Yazan: papatya
papatya tarafından 2016 Ocak zammı konusunda yanıtlandı

meh33 Yazan:: engelli 2 .dereceden vergi indirimi yararlanmaktayım bu yüzden asgari ücret indirimi mi düşmüştür

Sayın MEH33,
Engelli indiriminden yararlanıyor olmanız nedeniyle, asgari geçim indiri tutarları maşınıza tam olarak yansımamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: meh33

Çok
3 yıl 9 ay önce - 3 yıl 1 hafta önce #12997 Yazan: meh33
meh33 tarafından 2016 Ocak zammı konusunda yanıtlandı
merhaba papatya hanım

sildim
Son Düzenleme: 3 yıl 1 hafta önce Düzenleyen:meh33

Çok
3 yıl 9 ay önce #12998 Yazan: darajin
darajin tarafından 2016 Ocak zammı konusunda yanıtlandı
Ben az önce bodroma baktım ek ilave derece yansımamış.şuan ki derecem 9/3 ama 8/3 e düşmem gerekirdi acaba bilgisi olan var mı ?

Kölelik kabulenmeye zorlanan hayattır

Çok
3 yıl 9 ay önce #13003 Yazan: papatya

meh33 Yazan:: merhaba papatya hanım

şimdi aralıkta maaşım sabit maaş 1775 sabit ek ödeme 665 tl idi. ocak zam sayesinde yüzde 6,9 enflasyonla sabit maaşa 167 tl artarak 1942 tl oldu hemde sabit ek ödeme 665 tl den 711 tl te yükseldi. ayrıca 1 ilave derece nedeniyle sabit maaşa 42 tl ve sabit ek ödeme 42 tl ye artması lazım değil mi?

Sayın MEH33,
Maaş unsurlarından, gelir vergisi, damga vergisi, emekli keseneği gibi kesintiler yapıldığından, her unsurdaki net artış aynı oranda olmamayabilmektedir. Bu nedenle, bir unsuru zam oranıyla çarparak mutlaka o kadar artış olacaktır diyemeyiz.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: meh33

Çok
3 yıl 9 ay önce #13004 Yazan: papatya

darajin Yazan:: Ben az önce bodroma baktım ek ilave derece yansımamış.şuan ki derecem 9/3 ama 8/3 e düşmem gerekirdi acaba bilgisi olan var mı ?

Sayın DARAJİN,
Maliye Bakanlığı derecelerin 15 Ocak itibariyle bir üst dereceye yükseltilmesi yönünde genelge (katsayılara ilişkin genelge) çıkarmıştı. Bazı kurumlar 15 Ocakta dereceleri yükseltirken bazı kurumlar ise toplu sözleşme hükümlerinden hareketle derece yükseltmeyi 15 Şubata bırakmıştı.
Sizin derecenizin de Ocak ya da Şubat 15 itibariyle bir üst dereceye yükseltilmiş olması gerekir. Yükseltilmemiş ise kurumunuza başvurarak bu hatanın düzeltilmesini isteyebilirsiniz.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.188 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.