logo yeni

calisanlar2 copy

belediye norm kadro sayısının sınırı

Çok
5 yıl 6 ay önce #11749 Yazan: Blade-19
BELEDİYE VE BAĞLI KURULUŞLARI İLE MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ NORM KADROİLKE VE STANDARTLARINA DAİR YÖNETMELİĞE DAYALI cETVELLERDE C10 STATÜSÜNDEYİZ TEKNİK HİZMETLER SINIFINDA 49 SAYISINI VERMİŞLER ALABİLİRSİNİZ DİYE AMA 49UN ÜSTÜNE HANGİ DURUMLARDA ÇIKABİLİRİZ 49 DEĞİLDE DAHA FAZLA TEKNİK ELEMAN NASIL ÇALIŞTIRABİLİRİZ YOLUNU SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11754 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından belediye norm kadro sayısının sınırı konusunda yanıtlandı

çağrı musa Yazan:: BELEDİYE VE BAĞLI KURULUŞLARI İLE MAHALLİ İDARE BİRLİKLERİ NORM KADROİLKE VE STANDARTLARINA DAİR YÖNETMELİĞE DAYALI cETVELLERDE C10 STATÜSÜNDEYİZ TEKNİK HİZMETLER SINIFINDA 49 SAYISINI VERMİŞLER ALABİLİRSİNİZ DİYE AMA 49UN ÜSTÜNE HANGİ DURUMLARDA ÇIKABİLİRİZ 49 DEĞİLDE DAHA FAZLA TEKNİK ELEMAN NASIL ÇALIŞTIRABİLİRİZ YOLUNU SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM.


Belediye Ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrasında yer alan hüküm:
“Bu Yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-2 Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro Standartları Cetvellerinde her alt grup için tespit edilen statü, unvanlar ve personel grupları arasında aktarma yapılamaz. Ancak, mevcut dolu memur kadro sayısı personel grupları itibariyle kendi alt grupları için tespit edilen norm kadro sayısından az olan kapsama dahil kurum ve kuruluşlarda norm kadro standartları cetvellerinde belirlenen idari, sağlık ve yardımcı hizmet personeli gruplarından her birine ait norma uygun boş kadro sayısının yüzde ellisine kadarı ilgili personel gruplarından düşülerek ihtiyaca göre idari, sağlık ve teknik personel gruplarına sayı itibariyle meclis kararı ile eklenebilir. Oranların hesaplanmasında sonucun tam sayı çıkmaması durumunda bulunan rakam kendinden büyük en yakın tam sayıya yuvarlanarak aktarılacak kadro sayısı tespit edilir. Kadro aktarımı yapılan personel grubunda kalan kadro sayısı ile söz konusu gruptan diğer gruplara aktarılan kadro sayısının toplamı ilgili grup için norm kadro standartları cetvellerinden belirlenen sayıdan fazla olamaz. Aktarma yapılacak sayı kadar kadro unvanı, aktarma yapılacak gruba ait listelerden seçilerek ve Yönetmeliğin ekinde yer alan (I) sayılı kütüğe uygun olarak belirlenir. Bu şekilde yapılacak aktarmalara ilişkin ihdas veya boş kadro değişiklik cetvelleri 3 ay içerisinde İçişleri Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.”
Bu hükümde belirtilen şartlarla Meclis kararı ile aktarma yapılabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11755 Yazan: Blade-19
Blade-19 tarafından belediye norm kadro sayısının sınırı konusunda yanıtlandı
Belediye Ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrasında yer alan hüküm gereği anlaşılıyor ki 49'un üstüne çıkabiliyoruz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.142 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.