logo yeni

calisanlar2 copy

memura açılan soruşturma ne kadar sürede sonuçlanır.

Çok
5 yıl 4 ay önce - 5 yıl 4 ay önce #11734 Yazan: esma
slm arkadaşlar. şube müdürü ve şefin işbirliğiyle hakkımda soruşturma açıldı. ve 5 aydır sonuçlanmadı anlamadım. bana halen devam ediyor dediler ama unvan değişikliği nedeniyle yer değiştirdim başka bir şehre taşındım. bana gel senin ifadeni alalım dediler bende gelemem işim yoğun dedim yazılı olarak gönder dediler bende gönderdim ama sonuç gelmedi. neden olabilir.( soruşturma konusu: 1 aylık izin ve raporluyken şefin 100 tane yazı bana göndermesi bende geldiğimde yetiştiremedim ve şube müdürüne yapmam dedim izinliyken niye bana gönderiyor dedim bu saygısızlıkmış bundan dolayı hakkımda soruşturma açıldı)
Son Düzenleme: 5 yıl 4 ay önce Düzenleyen:esma

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce #11738 Yazan: nazli
Devlet memurları kanununda, disiplin soruşturmasına başlanmasında esas alınan, fiilin öğrenildiği tarihten itibaren 1 aylık soruşturma zamanaşımı süresi ve fiilin işlendiği tarihten itibaren 2 yıl içerisinde disiplin cezası verme zamanaşımı dışında kalan ve soruşturma sürecinde geçen sürelere ilişkin olarak kurumları bağlayıcı bir hüküm bulunmadığından bu süreler bazen uzayabiliyor.
Söz ettiğiniz fiil nedeniyle size bir ceza verilmesi mümkün olabilir. Ama böyle bir fiilden dolayı yapılan soruşturmanın o kadar uzaması, belki de hakkınızda ceza vermekten vazgeçmiş olabilirler düşüncesini oluşturuyor.
Olayı çok merak ediyorsanız, dilekçeyle müracaat edip soruşturmanın akibetini sorabilirsiniz. Ama bence gerek yok buna.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce #11752 Yazan: esma
nazlı hanım anlamadığım haklı olduğumu bildikleri halde neden şube müdürü soruşturma gereği duydu. çünkü soruşturma nedeni izinli ve raporluyken gelen yazılara cevap vermemem. benimbunlara verme zorunluluğum yok ki bu şefin eksikliği verilmesi gereken bir ceza varsa buda seftir izinli ve raporlu olduğumu bildiği halde neden gönderiyor. burda bir kast ve ihmal varsa bunun nedeni ben değilim. herhangi bir ceza alırsam mahkemeye başvuracağım. hakketmediğim bişeyi kabul etmem. yeterince ezildim eski işyerimde zaten.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce #11753 Yazan: nazli
Esma hanım, kurumlarda her zaman uygulamalar hukuka uygun yapılmıyor. Hiçbir suçunuz ya da kurallara aykırı davranışınız olmasa bile, amirlerin bakışı ve değerlendirmesine göre bazı hukuk dışı sebeplerle (kin, garez, düşünce veya din ya da mezhep farklılığı, dış görünüş vs) memur aleyhine işlem yapılabilmektedir.

Haksız yere ceza almanız durumunda, öncelikle disiplin kuruluna itiraz edebilirsiniz. Displin kuruluna gitmeden ya da disiplin kurulundan alacağınız cevap üzerine de dava açmanız söz konusu olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esma

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce #11763 Yazan: esma
peki böyle bir durumda kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilebilir mi.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 4 ay önce #11764 Yazan: nazli

esma Yazan:: peki böyle bir durumda kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilebilir mi.


Yapacakları soruşturmanın konusuna ve işlendiği iddia edilen fiile göre verilebilecek ceza değişebilecektir. Ancak, ifade ettiğiniz şekildeki bir olayda, uyarma ya da en çok kınama verilebileceğini düşünüyorum. İnşallah hiç bir ceza almazsınız.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.