logo yeni

calisanlar2 copy

Özel Sektör Eş Durmu Tayini

Çok
5 yıl 6 ay önce #11833 Yazan: semazen
semazen tarafından Özel Sektör Eş Durmu Tayini konusunda yanıtlandı

sirine Yazan:: Merhaba arkadaşlar,bende bir üniversitenin kimya bölümübde kimyager olarak çalışmaktayım.
Çalıştığım yerden tayinimi istemek istiyorum fakat üniversitede cok sıkıntılı ayrıca bölüm kararı olması gerekiyormuş diye duydum böyle bişey varmıdır sizce ?
birde eğitim durumundan tayin isteyebilirmiyim yüksek lisanstan yada başka bir lisans okusam

Üniversitenin zaten tek bir ilde teşkilatı vardır. Dolayısıyla nasıl tayin isteyeceksin ki? Başka kuruma naklen atanman lazım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 5 ay önce #11881 Yazan: yolunsonu
yolunsonu tarafından Özel Sektör Eş Durmu Tayini konusunda yanıtlandı
merhaba arkadaşlar.
aynı konuda ben de muzdaribim. vakıfbank ın ankara şubesinde uzman olarak çalışıyorum. eşim de dışkapı ssk hastanesinde asistan doktor ve 2 yıl sonra (inşallah uzmanlığını alıp) mecburi hizmete gidecek. ben 2 yıl boyunca vakıfbankın ankara şubesinde çalışırsam eşim 2 yıl sonra bana tabi mi olacak? aslında mevzuat açık ama sağlık bakanlığı eşimin stratejik personel olduğunu ve benim de nakil olabileceğime karar verip başvurumuzu reddedebilir mi diye kaygılanıyoruz.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Çok
5 yıl 5 ay önce #11882 Yazan: semazen
semazen tarafından Özel Sektör Eş Durmu Tayini konusunda yanıtlandı
stratejik personelin özel sektörde çalışan eşine göre tayin imkanı yok maalesef. Ancak yargı kararı ile bir şeyler elde etmek mümkün oluyor bazen. Örnek aşağıdaki karar gibi...

http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/11351-stratejik-personelin-es-durumundan-tayin-talebinin-reddine-yurutmeyi-durdurma.html

Çok
5 yıl 5 ay önce #11883 Yazan: sirine
sirine tarafından Özel Sektör Eş Durmu Tayini konusunda yanıtlandı
Merhabalar ben buraya daha önce tayin istediğimi yazmıştım.Annem tiroid kanseri tedavisi gördü kontrolleride istanbul okmeydanı ssk da yapılıyor.Şu anda kendisi bende kalıyor.Ama çalıştığım il çok sıcak akdeniz iklimi burada yaşamak istemiyor.Ben sağlık durumunu kullanıp tayin isteyebilirmiyim raporda ne yazması gerekir saglık durumu tayini için nasıl bir yol izlemeliyim?Teşekkürler..

Çok
5 yıl 5 ay önce #11885 Yazan: metinc
metinc tarafından Özel Sektör Eş Durmu Tayini konusunda yanıtlandı
Sağlık durumundan tayin talebinde bulunabilmen için,
-İlgili kişinin hastalığının görev yapılan yerde tedavisinin mümkün olmadığı,
veya
-Mevcut görev yerinin söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğinin
belirtilmesi gerekmektedir.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.215 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.