logo yeni

calisanlar2 copy

Polis Memuruyum Mesleği Bırakmak İstiyorum

Çok
5 yıl 6 ay önce - 5 yıl 6 ay önce #11687 Yazan: Ruhhastası
Herkese iyi geceler. Memurluğa geçeli yaklaşık kırkbeş gün oluyor. Şarktayım. Mesleği bırakmak istiyorum. Tazminat ödemeden nasıl bırakabilirim.?
Son Düzenleme: 5 yıl 6 ay önce Düzenleyen:Ruhhastası

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11690 Yazan: metinc
metinc tarafından Polis Memuruyum Mesleği Bırakmak İstiyorum konusunda yanıtlandı
Emniyet teşkilatı kanunu ek madde 24 te şu hüküm yer alıyor:
"Polis meslek eğitim merkezlerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru
olarak atanırlar. Bu şekilde atananlar, atanma tarihinden itibaren altı yıl süreyle başka kurumlara nakil yoluyla atanamazlar. Bu süre zarfında
memuriyetten çekilen, çekilmiş sayılan, meslekten veya memuriyetten çıkarma cezası alan ve aslî memurluğa atanamayarak ilişiği kesilenler,
kendilerine yapılmış olan öğretim masraflarını kanuni faizi ile birlikte, bu sürenin eksik kalan kısmı ile orantılı miktarı tazminat olarak ödemek zorundadırlar."
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ADINA POLİS AKADEMİSİ VE DİĞER FAKÜLTE VE YÜKSEK OKULLARDA OKUYAN ÖĞRENCİLERDEN ALINACAK TAZMİNATA DAİR YÖNETMELİK'te ise:
"Polis Akademisine bağlı Enstitü, Fakülte, Yüksek Okullar ile FYO olarak okutulan öğrencilerden, mezun olup olmadığına bakılmaksızın, kendi isteğiyle veya herhangi bir sebeple eğitim kurumundan ayrılanlar ile bunlardan mecburi hizmetle yükümlü oldukları süre içerisinde, Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Komisyonunca belirlenen sağlık sebepleri hariç, ilişiği kesilenlere, öğrenimleri süresince Devlet tarafından yapılan masrafların (Mülga ibare:RG-3/3/2015-29284) (…), 5 inci maddedeki giderleri kapsayacak biçimde hesaplaması yapılarak; öğrencilere, velilerine ve kefillerine tazminat olarak ödettirilir." şeklinde düzenlenmiş.
Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık komisyonu kararınca meslekten ayrılman halinde tazminat ödememe durumun söz konusu olabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ruhhastası

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11691 Yazan: Ruhhastası
Ruhhastası tarafından Polis Memuruyum Mesleği Bırakmak İstiyorum konusunda yanıtlandı
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.134 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.