logo yeni

calisanlar2 copy

Teknisyenin 1 derece alması

Çok
5 yıl 3 ay önce #11600 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı

hllgzl Yazan:: Şu an 9/1 indeyim. Yetkili bir arkadaş dedi ki Diplomayı işlettirince emsallerime göre göreve başlamış birisi olarak düşünürsek intibak yapılınca 8/1 i olacakmışım. Sonra da teknisyenlikten dolayı dilekçe verirsem bir derece de oradan almalıymışım?Böylece 7/1 olacakmış benim terfim. Bu söylediği doğru mu sizce??? Yada sizce nasıl olmalı?

Sayın HLLGZL,
Teknisyen olarak görev yaparken Tekniker unvanını kazanacak bir eğitim tamamlamışsanız, mezuniyet belgenizi kurumunuza verdiğinizde hakkınızda intibak işlemi yapılacak ve bu aşamada memuriyet giriş derecenize bir derece ilave edilecektir.

Aynı zamanda (teknik olmayan) lisans mezunu da olmanız durumunda, hangi mezuniyet durumunuza ilişkin belgeyi kuruma önce verirseniz ona göre işlem yapılacak, ancak netice itibariyle (her iki belgeyi de verdikten sonra) öncelik sırasının farklı bir etkisi olmayacaktır.

Öte yandan, lise ve sonrasında gördüğünüz eğitimleri tamamlama tarihi ile memuriyete başlama tarihinizi bilmeden, intibak neticesinde ulaşabileceğiniz derece/kademe konusunda net bir cevap verilemez. Bu bilgileri iletirseniz intibak sonrası ulaşacağınız seviye konusunda bir sonuca ulaşabiliriz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 3 ay önce #11601 Yazan: hllgzl
hllgzl tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı
Hemen söylüyorum Sayın Editör,
2011 yılı haziran ayı 2 yıllık bilgisayar teknolojisi mezunuyum.
21/12/2012 tarihinde memuriyete başladım.
2015 Mayıs ayında da unvan değişikliği sınavı ile Teknisyen oldum.
Yine 25/05/2015 tarihinde 2 yıllığın üzerine Lisans Kamu yönetimi bitirdim..
Şimdi ki derece/kademem 21/12/2014 yılı itibariyle 9/1 dir.
Teknisyenlikten bir derece ve lisans tamamlamaktan alacağım terfi ile derece kademem kaç olmalı?

Çok
5 yıl 3 ay önce #11602 Yazan: papatya
papatya tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı

hllgzl Yazan:: Hemen söylüyorum Sayın Editör,
2011 yılı haziran ayı 2 yıllık bilgisayar teknolojisi mezunuyum.
21/12/2012 tarihinde memuriyete başladım.
2015 Mayıs ayında da unvan değişikliği sınavı ile Teknisyen oldum.
Yine 25/05/2015 tarihinde 2 yıllığın üzerine Lisans Kamu yönetimi bitirdim..
Şimdi ki derece/kademem 21/12/2014 yılı itibariyle 9/1 dir.
Teknisyenlikten bir derece ve lisans tamamlamaktan alacağım terfi ile derece kademem kaç olmalı?

Sayın HLLGZL.
Teknisyen kadrosunda iken, tekniker unvanı kazandıran mezuniyetinize ve teknik olmayan lisans mezuniyetinize ilişkin belgeleri kurumunuza ibraz ettiğinizde yeni derece/kademeniz 8/1 olması gerekecektir. Lisans mezuniyetinizin derece ve kademeniz üzerinde bu aşamada herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
2 yıl 7 ay önce #16612 Yazan: m.unal03
m.unal03 tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı
aynı durumdayım ama şuan kadrom vhki 5/1 derece kurumum ünvan değişikliği sınavı açtı 10.derece teknisyen ben buna başvuru yapabilirmiyim?

Çok
2 yıl 7 ay önce #16615 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı
Kazanılmış hak aylık derecenizin 3 altındaki derecedeki bir kadroda görev almanız mümkün olabilir. Konuyu değerlendirirken şu anda bulunduğunuz kadro derecenize değil kazanılmış hak aylık derecenize bakmanız gerekir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
2 yıl 7 ay önce #16618 Yazan: m.unal03
m.unal03 tarafından Teknisyenin 1 derece alması konusunda yanıtlandı

nilüfer Yazan:: Kazanılmış hak aylık derecenizin 3 altındaki derecedeki bir kadroda görev almanız mümkün olabilir. Konuyu değerlendirirken şu anda bulunduğunuz kadro derecenize değil kazanılmış hak aylık derecenize bakmanız gerekir.

her ikiside 5/1 şuan kadrom vhki ünvan değişikliği sınavında 10.derecedeki teknisyenliğe başvurabilirmiyim? 3altı 3 üstü deniliyor ona göre sanırım basvurum kabul olmaz eğer öyleyse

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.181 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.