logo yeni

calisanlar2 copy

5 yılım dolmadan ücretsiz izne ayrılamaz mıyım?

Çok
5 yıl 7 ay önce #11526 Yazan: nakil1234
Bebeğim doğunca ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. Bunun için belli bir çalışma süresini tamamlamam gerekiyor mu? 3. yılıma girdim memuriyetimde. Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 7 ay önce #11527 Yazan: papatya

nakil1234 Yazan:: Bebeğim doğunca ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. Bunun için belli bir çalışma süresini tamamlamam gerekiyor mu? 3. yılıma girdim memuriyetimde. Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler.


Sayın NAKİL1234,
Doğum yapan memura, doğum sonrasında kullanabileceği analık izin süresinin (doğum öncesinden aktarılan analık izin süreleri dahil) bitiminden itibaren, istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilir.
Doğum nedeniyle aylıksız izin kullanma hakkı kazanan memurlar, hak kazanma tarihinden başlayarak 24 ay içerisinde (bu süre geçtikten sonra aylıksız izin alınamaz) tek seferde ya da bölümler halinde aylıksız izin kullanabilirler.
Bu nedenle, bebeğiniz dünyaya geldikten sonra kullanacağınız (ücretli) analık izni sürelerinizin bitiminden itibaren, 24 aylık süre içerisinde kısım kısım ya da bütün olarak bu sürenin tamamında aylıksız izin kullanabilirsiniz. Talebiniz halinde kurumunuzun bu izni vermesi zorunludur.
Ayrıca, bu izni kullanabilmeniz için hizmetinizin belli bir sürede olması şartı bulunmamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nakil1234

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.