logo yeni

calisanlar2 copy

Aile Değişiklik Beyannamesi

Çok
5 yıl 6 ay önce #11396 Yazan: maltun
Aile Değişiklik Beyannamesi, maltun tarafından oluşturuldu
Merhabalar,
Ben bir belediyede kadrolu işçi olarak görev yapmaktayım. Bizden belirli zamanlarda (en son geçen sene) Aile Beyannamesi almakta yönetim.
İki çocuğum var ve bunların ücretini maaşıma yansıtıyorlar. Ancak bugün bana 713 tl borç çıkardılar. Sebep olarak bana Aile değişiklik beyannamesini vermemem gösterildi. (İki çocuğum var ancak söylediklerine göre üç çocuk parası alıyormuşum ve bunun sebebi ise 6 yaş altı çocuklara çift ödeme yapılması) Sorun ise 6 yaşına kadar çift ödeme 6 yaşından sonra ise bunu tek ödemeye düşürülmesi gerektiğini (yani iki çocuk parası) ve bunu benim onlara çocuğumun 6 yaşını geçtiğini Aile Beyannamesi ile bildirmemem.

Ancak benim vermiş olduğum Aile Beyannamesinde doğum tarihi yazmakta.
Ve şimdi bana geriye dönük olarak 3 yıllık ücret karşılığı 713 tl istemekteler.
Ayrıca maaş bordrosun da üç çocuk belli dediler ancak sayısı yazmamakta sadece ücret yazmakta dolayısıyla fazla ücret aldığımı farketmem imkansız.

Bu konunun yasal prosedürü nedir?
Aile Beyyannamesi vermeme ve burda doğum tarihi yazmasına rağmen kimin suçudur bu çıkarılan borç ve ödemek zorundamıyım?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11397 Yazan: metinc
metinc tarafından Aile Değişiklik Beyannamesi konusunda yanıtlandı
Aile yardımını büyük bir ihtimalle sözleşmendeki aile yardımı maddesinden dolayı alıyorsundur. Sözleşmendeki ilgili maddeyi bilmek lazım yorum yapabilmek için.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.137 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.