logo yeni

calisanlar2 copy

6245 sayılı Harcırah Kanunu - Geçici görev yolluğu hk

Çok
5 yıl 8 ay önce - 5 yıl 8 ay önce #11341 Yazan: bal
Ankara Kızılcahamam ilçesinde görevli iken 2012 yılında bakanlık merkezde görevlendirme evrakımda "yolluksuz" gibi herhangi bir ibare olmadan görevlendirildim. Daha sonraki dönemlerde hem farklı illerden çalıştığım birime hemde kızılcahamamdaki kurumumdan bakanlığın farklı birimlerine geçici görevlendirmesi yapılan personele geçici görev yolluğu verilmeye başlandı. 6245 sayılı Harcırah Kanunu incelemem sonucunda orada belirtilen "mücavir alan sınırları" içerisinde bulunması veya kurumun servis hizmeti ya da bağlı bulunan belediyenin toplu taşıma hizmetinin sağlanması durumunda görev yolluğunun verilmeyeceği belirtilmiş. Kızılcahamam büyükşehir kanundaki değişiklik ile 2014 yılı yerel seçimler sonrası mücavir alan içine dahil olmuş ama yine kurumun herhangi bir servis hizmeti olmadığı gibi Ankara BŞB ait EGO toplu taşıma hizmeti 2014 aralık ayına kadar başlamamıştır. Bu süre zarfı içerisinde 2014 Şubat ayı içerisinde geçici görevli olduğum kurumuma görev yolluğunun tarafıma ödenmesi ile ilgili talep dilekçesi verdim yasal süre iki ay (60 gün) içerisinde herhangi bir dönüş olmadı. Sonuç olarak talebimin reddedildiği anlaşılıyor.

Bu durumda görevlendirmem süresiz olduğu için İdara Mahkemesi aracılığı ile geriye dönük 2012 yılı için ilk 6 ay, 2013 yılı için ilk 6 ay, 2014 yılı için ilk 6 ay (2014 yılında ANkara-Kızılcahamam Ego toplu taşıma hizmeti başlama tarihinde görevlendirme tarihime göre 2 yıl 9 ay gibi bir zaman geçmişti yani her yılın ilk 3 ayı tam, ikinci 3 ayı 2/3 şeklinde yılın ilk 6 ayı ödendiği hesaplayarak yazıyorum) geçici görev yolluğunu toplamda 3 yıllık alabilir miyim?
Son Düzenleme: 5 yıl 8 ay önce Düzenleyen:bal

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 8 ay önce #11342 Yazan: nazli
Usulüne uygun yapılan geçici görevlendirmeye istinaden, belirttiğiniz durumda geçici görev harcırahı ödenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kurumunuz talebinizi reddetmişse yapılacak şey yargı yoluna başvurmak olabilir. Ancak Mahkemeden nasıl bir sonuç alınacağını şimdiden bilmek mümkün olamayacaktır.
Başvurunuzun 60 gün içerisinde zevap verilmeyerek zımnen red işlemi yoluna gidilirse, bu 60 günden itibaren izleyen 60 gün içerisinde idari yargıda dava açabilirsiniz. Ancak görevlendirmenizin devam ediyor olması ve geçici görev harcırahı ödenmemeye devam ediliyor olması halinde zımnen ret süresinin üzerinden 60 gün geçtikten sonra da dava açabileceğinizi sanmaktayım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.