logo yeni

GÖREV TAZMİNATI

Daha
2 yıl 9 ay önce #11339 yazan ada2
ada2 konu oluşturdu: GÖREV TAZMİNATI
5434 SAYILI KANUNUN EK 68 MADDESİNDE ",,,, Makam tazminatı ile yüksek hakimlik tazminatı ödenmesini gerektiren görevlerde toplam 2 yıl bulunduktan sonra emekliye ayrılanlara makam veya yüksek hakimlik ve temsil (Ek ibare : 4/7/2001 - KHK - 631/1 md.) veya görev tazminatları bulundukları en üst görevleri esas alınarak ödenir. (Ek cümle : 4/7/2001 - KHK- 631/1 md.) Makam veya yüksek hakimlik tazminatı ödenmesini gerektiren görevlerde toplam en az iki yıl bulunmadan veya bu görevlerde hiç bulunmadan emekliye ayrılanlara ise, en az altı ay süreyle bulundukları en üst görevleri için belirlenen görev tazminatı veya hizmet yılları itibarıyla belirlenen görev tazminatından yüksek olanı ödenir" hükmü yer almaktadır.
Buna gore makam tazminatı gerektiren görevlerde 6 ay çalışmış olan yalnızca görev tazinatı almaya hak kazanırmı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce #11340 yazan Kül Tigin
Kül Tigin konu cevapladı: GÖREV TAZMİNATI
Sözünü ettiğiniz düzenlemeye göre, emekli olanların 2 yıl süre ile makam tazminatlı görevde bulunmamış olması durumunda, en az 6 ay süre ile çalışılmış olan göreve ilişkin (yüksek olan) görev tazminatından yararlanılması mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.