logo yeni

merhaba

Çok
3 yıl 6 ay önce #11199 Yazan: marjii
merhaba, marjii tarafından oluşturuldu
daha önceki mesajlarımdan da anlaşılacağı gibi okul da hizmetli olarak çalışıyodum ama katakulle ile müstafi sayıldım şimdi benden son maaşımı istemekteler, bunun için de hakkım da asliye hukuk da dava açılmış kurum zararı diye bu ne demektir? saygılar
Konu kilitlendi.
Çok
3 yıl 6 ay önce #11200 Yazan: metinc
metinc tarafından merhaba konusunda yanıtlandı
Öncelikle durumunuza üzüldüm umarım mağduriyetiniz giderilir. kurum zararı almamanız gerektiği halde maaş aldığınız için kurumu zarara uğrattığınız kabul edilmekte olduğundan bunu ifade eder. Yani size fazla ödenen maaş diyebiliriz bu durumda.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii
Konu kilitlendi.
Çok
3 yıl 6 ay önce #11203 Yazan: marjii
marjii tarafından merhaba konusunda yanıtlandı
ilginiz için sağolun, merak ettiğim mahkeme günü verilmiş şimdi biliyorum sadece benden ödenen son maaş talep edilecek, bu arada ben mahkemeye gitmek zorundayım etik olarak da en azından ama bu meb çok felaket şekil de hayatımı alt üst etti, ve 40 param bile yok ben nasıl olacak da benden istenen 3 bin lirayı bunlara vereceğim ki habersiz olarak raporlu olduğum sürede müstafi sayılmışım hani maaşı alıp da tamam gitmiyorum olayı değil, şimdi ben mahkemeye gitmezsem ne olur gidersem ne olur... ? gidersem ne diyeceğim hakime bunlar beni haksız yere müstafi saydılar bunlar da belgeleri desem asliye hukuk hakimi bana ne der git idare mahkemesine der... şimdi aklım karıştı zaten akıl da kalmadı da yani ben gideyim mi bu mahkemeye gitmeyi düşün müyorum gitmezsem ne olur ne çıkar sonuç olarak ? teşekkürler
Konu kilitlendi.
Çok
3 yıl 6 ay önce #11204 Yazan: metinc
metinc tarafından merhaba konusunda yanıtlandı
Mahkemeye gitmenizi tavsiye ederim. Zaten gitmezseniz hakkınızda zorla getirme kararıda cıkabilir. En iyisi bir avukat bulmanız ve savunmanızı onun yapması.
Konu kilitlendi.
Çok
3 yıl 6 ay önce #11205 Yazan: Fatihsolmaz
Fatihsolmaz tarafından merhaba konusunda yanıtlandı
Öncelikle geçmiş olsun. Fazla almış olduğunuz maaşı ödemiş olmanız gerekirdi, dava açıldıysa anlaşılıyor ki aradan uzun bir süre geçmiş. Eğer kurumunuzun haksız olduğunu düşünüyorsanız bu zamana kadar idare mahkemesine gidip en azından daha fazla mağdur olmamanız için Yürütmeyi Durdurma talepli dava açmalıydınız, açmadığınıza göre kurumun haklı olduğunu sizde biliyorsunuz veya iş umrunuzda değil.
Şu aşamada yapmanız gereken en doğru şey eğer itiraz süreniz geçmediyse ve dediğiniz gibi raporlu iseniz idare mahkemesine dava açıp bu davanın esas numarasını Asliye Hukuk Mahkemesine bildirmek olur. Hakkınızda bir mahkeme açıldıysa haklıda olsanız haksız da olsanız gidiniz. Hukuk mahkemelerine gitmemeniz hukuksal olarak hak kaybı yaşamanıza neden olabilir.

Mahkeme borcu ödemenize karar verirse sizden ister, ödeme durumunuz yoksa zaten kurumunuz tarafından icraya verilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı iyi günler.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.
Konu kilitlendi.
Çok
3 yıl 6 ay önce #11206 Yazan: semazen
semazen tarafından merhaba konusunda yanıtlandı
keşke zamanında davanı açsaydın.
Konu kilitlendi.
Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.653 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.