logo yeni

Yardımcı Hizmetler Maaşları Ne Alırım?

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #11119 yazan world56
world56 konu oluşturdu: Yardımcı Hizmetler Maaşları
Merhaba, ben istanbul' un bir ilçesinde belediyede yardımcı hizmetler sınıfı memur olarak 20 ekim 2014 te çalışmaya başladım. 10/2 ( onuncu derece 2. ci kademesindeyim) derecedeyim evliyim, 1 çocuk, 3. derecede % 50 engelli vergi indirimi almakta olup ve bembirsen sendika üyesiyim. Yardımcı hizmetler sınıfına bağlı olarak ne kadar maaş alabilirim? Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi günler.
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan world56.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #11121 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Yardımcı Hizmetler Maaşları

world56 yazan: Merhaba, ben istanbul' un bir ilçesinde belediyede yardımcı hizmetler sınıfı memur olarak 20 ekim 2014 te çalışmaya başladım. 10/2 ( onuncu derece 2. ci kademesindeyim) derecedeyim evliyim, 1 çocuk, 3. derecede % 50 engelli vergi indirimi almakta olup ve bembirsen sendika üyesiyim. Yardımcı hizmetler sınıfına bağlı olarak ne kadar maaş alabilirim? Cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi günler.

Sayın world56
YHS kapsamında hangi unvanda görev aldığınıza, eşinizin çalışıyor olup olmamasına, çocuğunuzun 6 yaşından büyük olup olmamasına, sosyal denge tazminatından yararlanıp yararlanmama durumunuza bağlı olarak aylık net ücretiniz değişecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #11123 yazan world56
world56 konu cevapladı: Yardımcı Hizmetler Maaşları
Merhaba günaydın, YHS dağıtıcı kadrosunda çalışıyorum, 3 aylık bir çocuğum var, eşim çalışmıyor, 3. derece % 50 vergi indirimi ve sosyal denge tazminatından yararlanıyorum ama sosyal denge tazminatını katmadan hesaplayabilir misiniz net olarak maaşım ne kadardır? saygılar
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan world56.

Daha
2 yıl 4 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #11134 yazan papatya

world56 yazan: Merhaba günaydın, YHS dağıtıcı kadrosunda çalışıyorum, 3 aylık bir çocuğum var, eşim çalışmıyor, 3. derece % 50 vergi indirimi ve sosyal denge tazminatından yararlanıyorum ama sosyal denge tazminatını katmadan hesaplayabilir misiniz net olarak maaşım ne kadardır? saygılar

Sayın world56,
Dağıtıcı kadrosunda 10/2'de, evli eşi çalışmayan, 3 aylık 1 çocuk ve %50 engelli indirimi uygulanan bir Devlet memurunun 2015 yılı ilk altı ayında alacağı aylık net ücret 2.116,57 TL dir. Bu rakama sendika aidatı kesintisi, sendika ikramiyesi ödemesi ve sosyal denge tazminatı dahil değildir. (Sendika aidatınızın 17,42 TL olması durumunda net maaşınız 2.101,76 TL olacaktır.)

Daha
2 yıl 4 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #11140 yazan world56
şimdi daha iyi anladım ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim, iyi günler.

papatya yazan:

world56 yazan: Merhaba günaydın, YHS dağıtıcı kadrosunda çalışıyorum, 3 aylık bir çocuğum var, eşim çalışmıyor, 3. derece % 50 vergi indirimi ve sosyal denge tazminatından yararlanıyorum ama sosyal denge tazminatını katmadan hesaplayabilir misiniz net olarak maaşım ne kadardır? saygılar

Sayın world56,
Dağıtıcı kadrosunda 10/2'de, evli eşi çalışmayan, 3 aylık 1 çocuk ve %50 engelli indirimi uygulanan bir Devlet memurunun 2015 yılı ilk altı ayında alacağı aylık net ücret 2.116,57 TL dir. Bu rakama sendika aidatı kesintisi, sendika ikramiyesi ödemesi ve sosyal denge tazminatı dahil değildir. (Sendika aidatınızın 17,42 TL olması durumunda net maaşınız 2.101,76 TL olacaktır.)

Daha
9 ay 1 hafta önce #14928 yazan world56
Merhaba, iyi çalışmalar. Evli 1 çocuklu eşim çalışmıyor derece: 7 kademe: 1 Yardımcılar hizmetler bölümünde dağıtıcı kadrosundayım % 50 engelli vergi indirimi uygulanıyor ve sendika üyesiyim sendika kesintisi: 14,60 tl dir. bu alacağım aralık ayı maaşı 2380,08 tl dir bu maaşı almış olduğum doğru mudur ve bir önceki kasım ayı maaşında derecem 8/3 den 7/1 (not : 20 ekimde 7/1 oldu) e indi ve kasım ayı maaşında geçen ay 7/1 olmama rağmen 2384,31 tl aldım ve ben 8/3 ten 7/1 e indiğimde bu maaşı almış olduğum rakamın üzerinde yaklaşık 100 tl eklenmesi gerekirdi ben maaşımı tam anlayamadım doğru maaşımı hesaplayabilir misiniz? saygılar

Daha
9 ay 1 hafta önce #14931 yazan papatya
Sayın WORLD56,

Maaş rakamlarına ilişkin olarak verdiğiniz bilgilerden, maaş ödemenizde bir yanlışlık olabileceği anlaşılıyor. Ancak, konu hakkında kesin bir ifade kullanabilmek ve hata varsa bu hatanın neden kaynaklandığını söyleyebilmek için aralık ayına ilişkin maaş bordro kalemlerinin tamamına ait bilgilerden hareket etmek daha doğru olacaktır. Ayrıca, verdiğiniz bilgiler arasında yer almayan; kıdem yılı, çocuk için ödenen aile yardımı ve gelir vergisi dilimi gibi bilgilere de bordro bilgileri ile ulaşılabilecektir.

Daha
9 ay 1 hafta önce #14936 yazan world56

papatya yazan: Sayın WORLD56,

Maaş rakamlarına ilişkin olarak verdiğiniz bilgilerden, maaş ödemenizde bir yanlışlık olabileceği anlaşılıyor. Ancak, konu hakkında kesin bir ifade kullanabilmek ve hata varsa bu hatanın neden kaynaklandığını söyleyebilmek için aralık ayına ilişkin maaş bordro kalemlerinin tamamına ait bilgilerden hareket etmek daha doğru olacaktır. Ayrıca, verdiğiniz bilgiler arasında yer almayan; kıdem yılı, çocuk için ödenen aile yardımı ve gelir vergisi dilimi gibi bilgilere de bordro bilgileri ile ulaşılabilecektir.

Kıdem yılı 2 yani 20 ekim 2014 tarihinde dağıtıcı memuru kadrosu olarak atandım 2 yaşında bir çocuğum var vergi dilimi geçen ay kasım ayı ile birlikte bu ay % 26 gelir vergisi dilimine girdim ( 32.940,36 / 26 bu rakam maaş bordrosunda yazıyor aralık ayı ) ve % 50 engelli vergi indirimi var.

Daha
9 ay 1 hafta önce #14937 yazan papatya
Sayın WORLD56,

2 yıl kıdeminiz varsa ve 20 Ekim 2014 tarihinde 9/1 olarak göreve başlamışsanız, ilave 1 dereceden de yararlandığınızda şu an 8/3 olmanız gerekir. Ayrıca dağıtıcı kadrosunda (başka bir ödemeniz yoksa) %27 gelir vergisi dilimine çıkmanız mümkün görünmüyor.

Daha
9 ay 1 hafta önce - 9 ay 1 hafta önce #14939 yazan world56

papatya yazan: Sayın WORLD56,

2 yıl kıdeminiz varsa ve 20 Ekim 2014 tarihinde 9/1 olarak göreve başlamışsanız, ilave 1 dereceden de yararlandığınızda şu an 8/3 olmanız gerekir. Ayrıca dağıtıcı kadrosunda (başka bir ödemeniz yoksa) %27 gelir vergisi dilimine çıkmanız mümkün görünmüyor.

maaş bordrom ektedir. ben 10/ 2 ile başladım teknik lise mezunu olmamdan dolayı 1 kademe aldım geçen sene 2 yıllık önlisans mezunu iken açıköğretimi lisans mezunu olarak bitirdim 2 yıl için 2 kademe aldım ve 20 ekimden bu yana 2 yıl geçti 2 kademe eklendi ve 2005 yılından sonraki bütün memurlara ek 1 derece verildi. şuan ki derecem 7/1 dir personel brüt 2.943,63 tl ve devlet gelir vergisi matrahı / oran (%) 32.940,36 / 26 dır maas bordrosundakini aynısını yazdım ve başka ödeme yoktur sadece engelli vergi indirimi alıyorum % 50 maliye bakanlığı vergi dairesi tarafından onaylı. Sayın Papatya hanım net maaşımı yazarsanız çok sevineceğim yanlışlık varsa maaş bürosuna gidip düzelteyim. saygılarımla

Bu mesajda eklenmiş resim vardır.
Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Son Düzenleme: 9 ay 1 hafta önce yazan world56.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.782 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.