logo yeni

calisanlar2 copy

Disiplin amirince bir derece alt ceza verilmesi

Çok
5 yıl 10 ay önce #11096 Yazan: mustafa çakırcalı
Merhaba arkadaşlar, tarafıma verilen disiplin cezası itirazım gereğince bir derece alt ceza verildi. Bunada itiraz edebilirmiyim veya etsem sonuç çıkarmı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #11101 Yazan: osman1
osman1 tarafından Disiplin amirince bir derece alt ceza verilmesi konusunda yanıtlandı

mustafa çakırcalı Yazan:: Merhaba arkadaşlar, tarafıma verilen disiplin cezası itirazım gereğince bir derece alt ceza verildi. Bunada itiraz edebilirmiyim veya etsem sonuç çıkarmıDisiplin cezalarına karşı yapılacak itirazlarda, disiplin veya yüksek disiplin kurulları, itirazı kabul veya reddeder. İtiraz kabul edilirse, cezayı vermiş olan disiplin amiri kararı gözden geçirerek verdiği cezayı hafifletebilir veya tamamen kaldırabilir. Bu aşamada daha ağır bir ceza veremez. Ancak, verilen yeni cezaya (daha hafif) cezaya karşı itiraz edilmesine engel bir husus bulunmamaktadır.
Disiplin kurulunun ilk itirazı kabul gerekçesine bakarak, ikici itiraza nasıl cevap verileceği anlaşılabilir. Örneğin, disipline aykırı somut fiil yokken ceza verildiği gerekçesiyle itiraz kabul edilmişse, sonradan verilecek olan disiplin cezasına ilişkin itirazı da kabul edecektir diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #11103 Yazan: mustafa çakırcalı
İkinci kez itiraz etmeyi düşünüyordum teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.149 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.