logo yeni

calisanlar2 copy

programcı ve çözümleyicilerin derece almaları hk.

Çok
7 yıl 3 ay önce - 7 yıl 3 ay önce #968 Yazan: hakancan
programcı ve çözümleyicilerin kadroya atanmadan önce şözleşmeli olarak geçirdikleri süre ile özel sektörde geçirdikleri süre derecelerine yansırmı.(kendimden örnek vererek soruyorum 1 yıllık sözleşmeli hizmet sürem ayrıca 9 yıllık özel sektörde çalışma sürem var.ayrıca fakulte mezuniyetim 2010 yılı(işletme))
Son Düzenleme: 7 yıl 3 ay önce Düzenleyen:hakancan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #969 Yazan: jayjay
hangi fakülteyi bitirdiniz ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #974 Yazan: Çalkarakuş
Konuyla ilgili daha öncesinde 4/B li iseniz aşağıdaki linkten;
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-04-51/657-4b-sozlesmeli-personel/4910-4-b-hizmet-sureleri-memuriyette-degerlendirilir-mi.html

399 sayılı KHK'ya tabi iseniz ;
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/4550-399-sayili-khk-ya-tabi-sozlesmeli-gecen-sureler-memuriyette-degerlendirilir-mi.htm

Ayrıca Memuriyet dışında geçen hizmetlerin değerlendirilmesi, 657 sayılı Kanunun 36/C maddesinde açıklanmıştır. Buna göre memuriyet dışındaki sürelerin değerlendirilmesi hizmet sınıfına göre değişmektedir. Memuriyet dışında geçen hizmet sürelerinin Teknik hizmet sınıflarında nasıl değerlendirileceği konusunda ise; "Teknik hizmetler sınıfına girenlerden memurluğa girmeden önce yurt içinde veya yurt dışında mesleklerini serbest olarak veya resmi veya özel müesseselerde ifa edenlerle memuriyetten ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışarak yeniden memuriyete girmek isteyenlerin teknik hizmetlerde geçen süresinden bu Kanun ve bu Kanunun 87 nci maddesinde sözü edilen kurumlarda geçen sürenin tamamı ve geri kalan sürenin 3/4 toplamı memuriyette geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir." denilmiştir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hakancan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce - 7 yıl 3 ay önce #980 Yazan: siyahkartal
Aynı kurumda taşeron olarak 10 yıl çalıştıktan sonra sözleşmeye geçmiş ve daha sonra kadrosına atanmış biri taşeronda geçirdiği yılları hizmetine sayılır mı,( Not : taşeronda geçen sürede yapılan görev, şu an ki çalıştığı ünvanda değil ) Taşeronda çalışılan sürede ünvan falan yok zaten temizlik işçisi altında her türlü iş yapılıyor.

ALLAH VAR KEDER YOK.
Son Düzenleme: 7 yıl 3 ay önce Düzenleyen:siyahkartal
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hakancan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 ay önce #990 Yazan: Çalkarakuş
Kazanılmış hak aylığı olarak değerlendirilmeniz mümkün olmamakla birlikte, İş Kanununa tabi geçen hizmetlerin memuriyet Emekliliğe Esas Aylığında değerlendirilmesi ise mümkün. Çünkü bu değerlendirme personelin hizmet sınıfına göre yapılmıyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.