logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

acil acil acil özel idare hukuk müşaviri

Daha
1 yıl 11 ay önce #10542 yazan yemin89
Arkadaşlar ben bir il özel idaresinde 4 yıllık hizmeti olan memurum.Derece kademem 8/1 ve Hukuk fakültesi mezunuyum. Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde hukuk müşaviri kadrosu için yalnızca hukuk mezunu olma şartı olduğu için sınav açıldı ve kazandım şu an atamam yapılacak ama sorun şu İL ÖZEL İDARELERİ NORM KADRO İLKE VE STANDARTLARINA DAİR YÖNETMELİKe ekli kadro kütükleri cetveli bulunmakta bu cetvel şu şekilde
UNVAN KODU 657 SAYILI KANUNA TABİ MEMUR UNVANLARI SINIF EN ÜST DERECE EN ALT DERECE
1175 1 İNCİ HUKUK MÜŞAVİRİ GİH 1 1
1180 HUKUK MÜŞAVİRİ GİH 1 6
4255 HUZUREVİ MÜDÜRÜ GİH 1 4
3110 İÇ DENETÇİ GİH 1 6
11077 İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRÜ GİH 1 4
11083 İMAR VE KENTSEL İYİLEŞTİRME MÜDÜRÜ GİH 1 4
arkadaşlar gördüğünüz gibi her kadronun başlangıç derecesi farklı şu durumda benim 6. dereceden başlayıp ona göre maaşımı almam gerekmez mi zira unvana göre kadro derece başlangıcı değişebiliyor misalen iç denetçi 6 dan başlıyor müfettiş 7 den müdür 4 ten lütfen acil yardım bakanlıklar hukuk müşaviri alırken hepsi 6. dereceden başlıyor benim durumumda aynı olması gerekmez mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #10543 yazan papatya

yemin89 yazan: Arkadaşlar ben bir il özel idaresinde 4 yıllık hizmeti olan memurum.Derece kademem 8/1 ve Hukuk fakültesi mezunuyum. Mahalli İdareler Görevde Yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde hukuk müşaviri kadrosu için yalnızca hukuk mezunu olma şartı olduğu için sınav açıldı ve kazandım şu an atamam yapılacak ama sorun şu İL ÖZEL İDARELERİ NORM KADRO İLKE VE STANDARTLARINA DAİR YÖNETMELİKe ekli kadro kütükleri cetveli bulunmakta bu cetvel şu şekilde
UNVAN KODU 657 SAYILI KANUNA TABİ MEMUR UNVANLARI SINIF EN ÜST DERECE EN ALT DERECE
1175 1 İNCİ HUKUK MÜŞAVİRİ GİH 1 1
1180 HUKUK MÜŞAVİRİ GİH 1 6
4255 HUZUREVİ MÜDÜRÜ GİH 1 4
3110 İÇ DENETÇİ GİH 1 6
11077 İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRÜ GİH 1 4
11083 İMAR VE KENTSEL İYİLEŞTİRME MÜDÜRÜ GİH 1 4
arkadaşlar gördüğünüz gibi her kadronun başlangıç derecesi farklı şu durumda benim 6. dereceden başlayıp ona göre maaşımı almam gerekmez mi zira unvana göre kadro derece başlangıcı değişebiliyor misalen iç denetçi 6 dan başlıyor müfettiş 7 den müdür 4 ten lütfen acil yardım bakanlıklar hukuk müşaviri alırken hepsi 6. dereceden başlıyor benim durumumda aynı olması gerekmez mi?

Sayın YEMİN 89,

Hukuk müşavirleri için tazminat, yan ödeme ve ek ödeme belirlemeleri 6 ve 8 inci dereceler için aynıdır. Öte yandan, Hukuk Müşavirlerinin memuriyete ileri derecelerden başlayacağına dair herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır.
Bu nedenle, 6 ncı derece hukuk müşaviri kadrosunda 8/1 kazanılmış hak aylık derece kademesiyle aylığınızı almanız gerekir. Memurların 5-15 dereceler arasında 3 aşağı veya 3 yukarı derece kadroya atanması mümkün olabilmektedir. Sizin de bu kapsamda 6 ncı derece kadroya atamanız yapılabilir ancak bu atama, derece/kademenizin de 6 ncı derecede olmasını gerektirmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 11 ay önce #10545 yazan yemin89
sağolun papatya hanım lakin ben şunu anlamıyorum yukarıda belirtmiş olduğum kadro kütüğünde başlangıç derecesi 6 bu yönetmelikte belirtiliyor mühendis 8 avukat 9 müdür 4 bunlar çok açık ben bu kadroyu sınava girerek kazandım nasıl olurda kadronun başlangıç derecesinin altından maaş alırım yani iç denetçi şimdi 6 değilde 9 dan mı başlayacak

Daha
1 yıl 11 ay önce #10546 yazan Kül Tigin
5-15 arası derecelerde maaşınızı kazanılmış hak aylığınıza göre alırsınız. Kadro derecesi kazanılmış hak aylığından farklı olabilir, ancak maaşı etkilemez.
Yönetmelikte belirtilen ise hukuk müşaviri kadrolarının hangi dereceler arasında olabileceğine ilişkin düzenlemedir. Örneğin kazanılmış hak aylığınız 8 inci derece ise ve 6 ncı derece bir hukuk müşaviri kadrosuna atanmış iseniz maaşınızı 8 inci dereceye göre alırsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.