logo yeni

calisanlar2 copy

istifa sonrası geri dönüş

Çok
1 yıl 6 ay önce #17575 Yazan: samir
samir tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı

metinc Yazan:: 4c personel iken istifa edenlerin kamuya geri dönüş hakkı bulunmuyor.

Şu an 4c diye bir statünün kalmadığını düşünürsek farklı bir sonuca varamaz mıyız? Yani 4c statüsü artık 4b olarak değerlendirilemez mi?
Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 6 ay önce #17576 Yazan: osman1
osman1 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
4/C personelin 4/B'ye geçirilmesini düzenleyen KHK, kimlerin bu haktan yararlanabileceğini belirtmiştir. Buna göre;
**Kamu kurum ve kuruluşlarında 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 4/C kapsamında tahsis edilmiş geçici personel pozisyonlarında çalışmakta olanlar,

**4/C kapsamında çalışmakta iken 4 Aralık 2017 tarihinde askerlik ve doğum nedeniyle görevlerinde bulunmayanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmemiş olanlar

4/B personel olabildi.

Durumunuz bu şartlara uymadığından, daha önce 4/C olarak görev yaptığınızdan hareketle 4/B kapsamında işe alınmanız mümkün olmayacaktır.
Ancak ilk defa 4/B sözleşmeli personel alım usulü ile istihdam edilmeniz söz konusu olabilir.

Çok
1 yıl 6 ay önce #17578 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Hocam ben bir kamu kurumunda 4/B'li büro personeli olarak çalışmaktayım. Sözleşmemi sınavlara daha iyi çalışabilmek adına fesh etmek istiyorum. Bu noktada istifa dilekçemi nasıl oluşturmam mantıklı olacaktır?

Ayrıca son kısımda "tek taraflı olarak" fesh ediyorum veyahut "karşılıklı olarak" fesh edilmesini istiyorum gibi ibarelerin bir ehemmiyeti var mıdır? Yoksa aynı kabul görür?

Şimdiden teşekkür ederim.

Çok
1 yıl 6 ay önce #17580 Yazan: metinc
metinc tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
İstifa dilekçesinde karşılıklı olarak fesh edilmesini istiyorum şeklinde bir ibare olmaz. İstifa tek yönlü bir karardır. Sözleşmenin karşılıklı feshi olacaksa kurumunuzun bu yönde bir yazı hazırlaması ve sizinde imzalamanız gerekir. Kurumla sözlü olarak görüşerek talebinizi iletirsiniz.

Çok
1 yıl 6 ay önce #17582 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Hocam o zaman anladığım kadarıyla pek fark etmiyor olsa gerek...

Çok
1 yıl 6 ay önce #17585 Yazan: samir
samir tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı

osman1 Yazan:: 4/C personelin 4/B'ye geçirilmesini düzenleyen KHK, kimlerin bu haktan yararlanabileceğini belirtmiştir. Buna göre;
**Kamu kurum ve kuruluşlarında 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 4/C kapsamında tahsis edilmiş geçici personel pozisyonlarında çalışmakta olanlar,

**4/C kapsamında çalışmakta iken 4 Aralık 2017 tarihinde askerlik ve doğum nedeniyle görevlerinde bulunmayanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmemiş olanlar

4/B personel olabildi.

Durumunuz bu şartlara uymadığından, daha önce 4/C olarak görev yaptığınızdan hareketle 4/B kapsamında işe alınmanız mümkün olmayacaktır.
Ancak ilk defa 4/B sözleşmeli personel alım usulü ile istihdam edilmeniz söz konusu olabilir.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
Ben sene 1995 te yapılan bir özelleştirmenin akabinde 2015 yılında 4c olarak işe başladım. Bahsettiğim üzere yaklaşık iki yıl önce istifa ettim. Halihazırda halen özelleştirme mağduru sayılır mıyım? Bu sebeple tekrardan özelleştirme dairesine başvurursam 4b li olarak işe alınmam mümkün müdür?

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.175 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.