logo yeni

calisanlar2 copy

istifa sonrası geri dönüş

• merve35
  • merve35 Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
2 yıl 4 hafta önce - 1 yıl 9 ay önce #15997 Yazan: merve35
merve35 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
...
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce Düzenleyen:merve35

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 4 hafta önce #15998 Yazan: osman1
osman1 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
İstifa eden asil memurlar, ayrıldıkları kuruma, ayrıldıkları kurumun başka bir birimine veya başka bir kuruma olabilecek şekilde, durumlarına uygun memuriyet kadrolarına açıktan atama prosedürüne uygun şekilde dönebilirler. Atamayı yapacak olan kurumların kadro ve ihtiyaç durumlarını da dikkate alarak, takdir yetkileri çerçevesinde atama talebini değerlendirirler.

• merve35
  • merve35 Kullanıcısının Avatarı
  • Ziyaretçi
2 yıl 4 hafta önce - 1 yıl 9 ay önce #15999 Yazan: merve35
merve35 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
...
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce Düzenleyen:merve35

Çok
2 yıl 4 hafta önce #16000 Yazan: osman1
osman1 tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Mutlaka çok sayıda örnek vardır. Mevzuat olarak mümkün olan bir durum. Ancak, atamayı yapacak olan kurumun takdirinde olan bir husus olduğu için, mutlaka atamanız yapılacak ya da istediğiniz yere yapılacak diye bir kural yok.

Çok
1 yıl 2 ay önce #16816 Yazan: Fethi
Fethi tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Ben 4/b hemşire olarak 5 yıl çalıştım,ve kendi isteğimle sorunsuz olarak istifa ettim,geri dönüş yapmak istiyorum fakat 2018 de kura olacakmı?nasıl müracaat edebilirim,bilgi verebilir misiniz lütfen.

Çok
1 yıl 2 ay önce #16817 Yazan: nazli
nazli tarafından istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
4/B personelin hangi hallerde yeniden eski kurumlarına dönebilecekleri Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda belirlenmiştir.
Buna göre, doğum, askerlik ve evlat edinme sebebiyle hizmet sözleşmesini fesheden sözleşmeli personelin yeniden 4/B pozisyona kendi kurumunda sınavsız girmesi mümkün olabiliyor.
Bunun dışındaki sözleşme fesihlerinde ise, yeniden 4/B statüsünde işe girebilmek için ilk defa 4/B pozisyonda işe girenlerin tabi olduğu usulü takip etmek gerekecektir.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.152 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.