logo yeni

Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #10395 yazan xfilesanadolu
xfilesanadolu konu oluşturdu: Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen
Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen bir kişi maaşta başbakan uzmanını mı baz alıyor?Ve başbakanlık uzmanının hangi derecesine göre maaş baz alınacak?(4/1 mi, yoksa 7/1 mi, yoksa 9/1 mi?)Eğer başbakanlık uzman maaşını baz alırsak 2015 itibariyle bir kalkınma ajansı uzmanı ne kadar alacak?Cevaplayabilirseniz sevinirim.Zira bununla ilgili hiçbir yerde net bir bilgi bulamadım.Saygılar...
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan xfilesanadolu.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #10399 yazan Kül Tigin
Kül Tigin konu cevapladı: Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen
Kalkınma ajanslarına ait kadro ve pozisyonlarda 15/1/2012 tarihinden sonra istihdam edilen personelin mali hakları ile sosyal hak ve yardımlarının üst sınırının belirlenmesinde emsal personel uygulamasına gidilmiştir.
Yapılan düzenlemelere göre Kalkınma Ajanslarında “Uzman” kadrosunda görev alanlar için Başbakanlık Uzmanı emsal alınarak mali hakları belirlenmektedir.
Ayrıntılı bilgi için
http://memurunyeri.com/memur/ucret/1900-ust-kurullarin-emsal-kadrolari-belirlendi.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #10410 yazan xfilesanadolu
xfilesanadolu konu cevapladı: Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen
Cevabınız için teşekkürler.Ama sorumun birinin cevabı verilmemiş sanırım.Şimdi kalkınma ajanaslarında uzman yardımcısı diye bir sınıf olmadığı için işe başlayanlar direkt olarak uzman kadrosunda başlıyorlar. Peki kalkınma ajansınada işe yeni başlayan uzman kendisine 3 yıl yardımıcılk yapıp yeni uzman olan 7/1 bir uzmanı mı baz alacak?Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #10411 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Kalkınma ajansına 2015 yılında uzman kadrosuna yerleşen
Kalkınma ajanslarında uzman olarak görev yapanların aylık ücretlerinin Başbakanlık Uzmanı aylık ücretini geçmeyecek şekilde belirlenmesi kurala bağlanmış olup, bu seviyenin altında ilgili kurumların yetkili organları tarafından maaş belirleme imkanı da getirilmiştir.
Bu nedenle, kurumlar tarafından aylık ücretler belirlenirken derece emsali bulunmayan uzmanların durumunda göz önünde bulundurarak ücret belirlemesine gideceklerdir.
Özetle, Başbakanlık Uzmanı maaş miktarı, emsal personele ödenecek maaş olmayıp, emsal personele ödenebilecek en üst tavan miktarıdır. Kurumlar daha alt seviyede maaş belirleyebilirler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.509 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.