logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİLİK

Çok
6 yıl 1 ay önce #10365 Yazan: tilkicengiz
EMEKLİLİK, tilkicengiz tarafından oluşturuldu
Kilimli Belediyesinde 01.04.1992 tarihinde memuriyete atanarak Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker unvanıyla halen çalışmaktayım.14.01.1986 tarihinde işçi olarak özel sektörde görev yapmış ve memuriyet öncesi 1540 günlük sistemde kayıtlı hizmetim bulunmaktadır. Ayrıca memuriyet dönemimde askerlik borçlanması yaparak bedelini yatırmış bulunmaktayım.Bu yıl itibariyle emekli olmak niyetindeyim.Şu an 1. derece 4. Kademe bulunup Ek göstergem:2200, Yanödemem:2050,İş güçlüğü riski 2050,Özel Hizmet puanım arazi tazminatı ile 111+13:124 puandır.Bu bağlamda yukarıdaki verilere göre şu an itibariyle Kıdem yılı-Fiili Hizmet yılı ve İkramiye yılımın süresi ne kadardır. Bu konuda tarafıma bilgi vermenizi rica eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim. Cengiz DURDU...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #10371 Yazan: papatya
papatya tarafından EMEKLİLİK konusunda yanıtlandı

tilkicengiz Yazan:: Kilimli Belediyesinde 01.04.1992 tarihinde memuriyete atanarak Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker unvanıyla halen çalışmaktayım.14.01.1986 tarihinde işçi olarak özel sektörde görev yapmış ve memuriyet öncesi 1540 günlük sistemde kayıtlı hizmetim bulunmaktadır. Ayrıca memuriyet dönemimde askerlik borçlanması yaparak bedelini yatırmış bulunmaktayım.Bu yıl itibariyle emekli olmak niyetindeyim.Şu an 1. derece 4. Kademe bulunup Ek göstergem:2200, Yanödemem:2050,İş güçlüğü riski 2050,Özel Hizmet puanım arazi tazminatı ile 111+13:124 puandır.Bu bağlamda yukarıdaki verilere göre şu an itibariyle Kıdem yılı-Fiili Hizmet yılı ve İkramiye yılımın süresi ne kadardır. Bu konuda tarafıma bilgi vermenizi rica eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim. Cengiz DURDU...


Sayın CENGİZ,

Kıdem yılınız: 1.4.1992 tarihinde memuriyete girdiğinizden, 31.03.2015 tarihi itibariyle 23 tam yıl kıdem süreniz olacaktır. Bu süreye; memuriyete girmeden önce özel sektörde yaptığınız çalışmaların teknik hizmetler sınıfı kapsamında hizmetler olması durumunda bu sürelerin 3/4'ü ve askerliğinizi memuriyetten önce yapmış olmanız halinde ise bu sürenin de tamamı memuriyet kıdeminizde değerlendirilecektir. Bu sürelere göre memuriyet kıdeminizi belirleyebilirsiniz.
İkramiye yılınız: Memuriyette geçirdiğiniz süreler (askerlik süresini de dahil ederek)ile özel sektörde geçen sürelerinizden kıdem tazminatına hak kazanmakla birlikte herhangi bir şekilde kıdem tazminatı almadan çalışmış olduğunuz sürelerin toplamı ikramiye yılınızı belirleyecektir. Bu çerçevede ikramiye yılınızı belirleyebilirsiniz. (Sadece tam yıllar için ikramiye ödeniyor)
Fiili hizmet süresini, Emekli Sandığı kapsamında göreve başlama tarihinden itibaren geçen sürelere, varsa fiili hizmet zammı sürelerinizi ekleyerek hesaplayabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.