logo yeni

calisanlar2 copy

hakim adayı ek ödeme prim kesintisi

Çok
6 yıl 2 ay önce #9992 Yazan: ali42
hakim adayı ek ödeme prim kesintisi, ali42 tarafından oluşturuldu
merhaba arkadaşlar hakim adayı ek ödemesinden sigorta primi kesintisi son yapılan yasal değişikliğe rağmen neden yapılmaktadır zira 2802 sayılı yasanın 106 maddesi bu öek ödemeden damga vergisi hariç hiç bir vergi ve kesinti yapılmayacağını belirtmiştir. şimdiden vereceginiz bilgiler için teşekür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #9993 Yazan: papatya
papatya tarafından hakim adayı ek ödeme prim kesintisi konusunda yanıtlandı

ali42 Yazan:: merhaba arkadaşlar hakim adayı ek ödemesinden sigorta primi kesintisi son yapılan yasal değişikliğe rağmen neden yapılmaktadır zira 2802 sayılı yasanın 106 maddesi bu öek ödemeden damga vergisi hariç hiç bir vergi ve kesinti yapılmayacağını belirtmiştir. şimdiden vereceginiz bilgiler için teşekür ederim


Sayın ALİ42,
Hakim ve savcı adaylarının aylık ücretlerinden sigorta primi kesintisi yapılmaması gerektiği halde, bu primin kesilmekte olması nedeniyle, uygulamadan kaynaklandığını düşündüğümüz bu sorun son çıkan torba Kanunla netlik kazandı.
Ancak Aralık ayı maaşlarının kurumlar tarafından hesaplama işlemleri yapıldıktan sonra Kanunun yürürlüğe girmiş olması ve kurumların yeni bordro hazırlama yoluna gitmemeleri nedeniyle, hakim ve savcı adaylarının 15 Aralık 2014 maaşlarından sigorta primi kesintisi yapılmış olabileceğini ve bu şekilde bir kesinti yapılmış olması durumunda ise fazla kesilen tutarın ayrıca ödeneceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ali42

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #9997 Yazan: ali42
ali42 tarafından hakim adayı ek ödeme prim kesintisi konusunda yanıtlandı
çok teşekkür ederim bende öyle düşündüm ancak bu hakim ve savcılara verilen 1155 lira zam 15 aralığa yetişmediği için 15 aralıktan sonra sadece damga vergisi kesilerek ödendi. adaylara ise bir düzeltme yapılmadı ama buna rağmen bende söylediğiniz gibi olduğunu düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #10000 Yazan: papatya
papatya tarafından hakim adayı ek ödeme prim kesintisi konusunda yanıtlandı
Sayın ALİ.
Konunun sizin de belirttiğiniz şekilde olması gerekir. Ancak, hakim ve savcı adaylarının Aralık 2014 maaş ödemesinde bu şekilde sigorta primi kesilmesi uygulamasına gidilmiş isehatalı bir işlem yapılmış olacaktır. İlgili ödeme biriminin gözünden kaçmış olabileceğinden, konuyu hatırlatmak gerekebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.147 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.