logo yeni

hakim adayı ek ödeme prim kesintisi

Daha
3 yıl 2 ay önce #9992 yazan ali42
ali42 konu oluşturdu: hakim adayı ek ödeme prim kesintisi
merhaba arkadaşlar hakim adayı ek ödemesinden sigorta primi kesintisi son yapılan yasal değişikliğe rağmen neden yapılmaktadır zira 2802 sayılı yasanın 106 maddesi bu öek ödemeden damga vergisi hariç hiç bir vergi ve kesinti yapılmayacağını belirtmiştir. şimdiden vereceginiz bilgiler için teşekür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #9993 yazan papatya
papatya konu cevapladı: hakim adayı ek ödeme prim kesintisi

ali42 yazan: merhaba arkadaşlar hakim adayı ek ödemesinden sigorta primi kesintisi son yapılan yasal değişikliğe rağmen neden yapılmaktadır zira 2802 sayılı yasanın 106 maddesi bu öek ödemeden damga vergisi hariç hiç bir vergi ve kesinti yapılmayacağını belirtmiştir. şimdiden vereceginiz bilgiler için teşekür ederim


Sayın ALİ42,
Hakim ve savcı adaylarının aylık ücretlerinden sigorta primi kesintisi yapılmaması gerektiği halde, bu primin kesilmekte olması nedeniyle, uygulamadan kaynaklandığını düşündüğümüz bu sorun son çıkan torba Kanunla netlik kazandı.
Ancak Aralık ayı maaşlarının kurumlar tarafından hesaplama işlemleri yapıldıktan sonra Kanunun yürürlüğe girmiş olması ve kurumların yeni bordro hazırlama yoluna gitmemeleri nedeniyle, hakim ve savcı adaylarının 15 Aralık 2014 maaşlarından sigorta primi kesintisi yapılmış olabileceğini ve bu şekilde bir kesinti yapılmış olması durumunda ise fazla kesilen tutarın ayrıca ödeneceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ali42

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #9997 yazan ali42
ali42 konu cevapladı: hakim adayı ek ödeme prim kesintisi
çok teşekkür ederim bende öyle düşündüm ancak bu hakim ve savcılara verilen 1155 lira zam 15 aralığa yetişmediği için 15 aralıktan sonra sadece damga vergisi kesilerek ödendi. adaylara ise bir düzeltme yapılmadı ama buna rağmen bende söylediğiniz gibi olduğunu düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #10000 yazan papatya
papatya konu cevapladı: hakim adayı ek ödeme prim kesintisi
Sayın ALİ.
Konunun sizin de belirttiğiniz şekilde olması gerekir. Ancak, hakim ve savcı adaylarının Aralık 2014 maaş ödemesinde bu şekilde sigorta primi kesilmesi uygulamasına gidilmiş isehatalı bir işlem yapılmış olacaktır. İlgili ödeme biriminin gözünden kaçmış olabileceğinden, konuyu hatırlatmak gerekebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.494 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.