logo yeni

calisanlar2 copy

programcı ve çözümleyiciler

Çok
7 yıl 5 ay önce #816 Yazan: hakancan
programcı ve çözümleyiciler, hakancan tarafından oluşturuldu
programcı ve çözümleyicilerin yapılan son toplu sözleşme ile yılbaşında ths geçirilmesinde idarenin insiyatif kullanma yetkisi varmı.yani ben programcı ve çözümleyicilerin maaşlarını gih sınıfından öderim deme yetkisi varmı.
birde programcı ve çözümleyicilerin ths geçirilmeleri için idare ile görüşme yapması gerekecekmi.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #819 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından programcı ve çözümleyiciler konusunda yanıtlandı
2014-2015 Toplu Sözleşmesi Madde 25- (1) 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname eki Cetveller ile diğer ilgili kadro cetvellerinde genel idare hizmetler (GİH) sınıfında yer alan, ancak 24/6/2013 tarihli ve 2013/5002 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla unvanları Teknik Hizmetler Sınıfına alınan “Programcı” ve “Çözümleyici” unvanlı kadroların hizmet sınıfı “TH” olarak uygulanır.

Hükümden de görüleceği üzere, bu konuda idareye bir takdir yetkisi tanınmamıştır. Dolayısıyla süreç kendiliğinden işleyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: siyahkartal

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #823 Yazan: mavidelisi
mavidelisi tarafından programcı ve çözümleyiciler konusunda yanıtlandı
Merhaba arkadaşlar , bilgisayar mühendisiyim ama çözümleyici (gih) kadrosunda çalışıyorum 2014 ocak ayında TH sınıfına geçtiğimizde mühendislerin özel hizmet tazminatlarından faydalanabiliyor muyuz ? Heryeri araştırdım her kafadan bir ses var anlayamadım . 2 yıllıklar 4 yıllıklar diye ayırmışlar ve her ikisi de aynı maaşı alacaklar ne derecede adalaetli olur onu bilemem ama mühendis kökenli arkadaşlar nasıl bir durumda olacak ocak 2014 te TH sınıfına geçtikten sonra mühendis maaşı alıp alamayacağımı merak ediyorum.yardımcı olursanız minnettar olurum. Kolay gelsin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1433 Yazan: programcı77
programcı77 tarafından programcı ve çözümleyiciler konusunda yanıtlandı
Tabiki yararlanırsınız ;) çok şanslısınız bizim arkadaş vardı bilgisayar teknikeri ..mühendislik bitirdi maaşı direkt 900-1000 tl civarında arttı ;)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1437 Yazan: birgul
birgul tarafından programcı ve çözümleyiciler konusunda yanıtlandı
Yararlanılması gerekir. Üst öğrenim olarak Mühendisliği bitirenler hakkında Mühendisin haklarının ödeneceği yazıyor da mühendis olarak başka unvanda işe girenlerden açıkça söz edilmiyor. Çünkü mühendisin th sınıfında başka bir unvanla görev yapabileceği önceden düşünülmemiş.

Bu konuda ödeme yaparken sorun çıkabilir. Ama dava açılırsa kazanılır. Mühendis olup teknisyenlik yapanlar (sonradan mühendisliği bitirdi diye) mühendis haklarından yararlanırken, mühendis olup çözümleyici kadrosunda olanların yararlanmaması abes bir durum olur.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 5 ay önce #1444 Yazan: jayjay
jayjay tarafından programcı ve çözümleyiciler konusunda yanıtlandı
mesela bn bilgisayar mühendisliğini bitirdim ama GİH de düz memurum.hiç bişeden yararlandığımız yok.sonradan da bitirmedim mühendisliği.memurluğa girerken böyle aldılar bizi :)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.154 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.