logo yeni

bilgi lütfen- geri istenen para

Daha
2 yıl 4 ay önce #9619 yazan marjii
16.09.0214 tarihin de 12 gün göreve gitmemek suçu ile müstafi sayıldım, ve 16.09.2014 tarihli maaşımı da alamadım, müffettişler tedbir koydurmuş, lakin, bu gün tebliğ yapıldı, yazıda şöyle deniyor Bu süreçte şahsınıza ödenen 3.834.87. tl (faiz) hariç kamu zarrı oluştuğu söz konusu zararın 5018 sayılı kamu mali yönetimi ve kontrol kanunun 71. maddesine göre hazırlanan 26324 sayılı resmi gazatede yayımlanan kamu zararlarının tahsiline usul esas hakkın da yönetmenlik hükümlerine göre tarafınızdan tahsil edilmesi istenilmektedir. yani bu nedir ? neyin parasını istiyorlar ki benden ben en son maaşımı 15/08/2014 de aldım bir daha maaş almadım bunlar da beni 16/09/2014 de müstafi saydı ama maaş almadım, bu neyin parası ? hizmetliyim maaşım 2100 dü, velev ki bu para 3800 isteniyor ben den ayrıca ağustos 15 de maaş aldım bir daha maaş almadım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #9620 yazan Kül Tigin
Sayın marji
Biraz daha ayrıntı vermeniz lazım. Özellikle tam olarak hangi tarihte göreve 10 gün kesintisiz olarak gitmediğinizin bilmek yorum yapmak bakımından faydalı olurdu.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii

Daha
2 yıl 4 ay önce #9621 yazan levent
Kamu zararı
Madde 71- (Değişik birinci fıkra: 25/4/2007-5628/4 md.) Kamu zararı; kamu görevlilerinin kasıt, kusur veya
ihmallerinden kaynaklanan mevzuata aykırı karar, işlem veya eylemleri sonucunda kamu kaynağında artışa engel veya
eksilmeye neden olunmasıdır.
Kamu zararının belirlenmesinde;
a) İş, mal veya hizmet karşılığı olarak belirlenen tutardan fazla ödeme yapılması,
b) Mal alınmadan, iş veya hizmet yaptırılmadan ödeme yapılması,
c) Transfer niteliğindeki giderlerde, fazla veya yersiz ödemede bulunulması,
d) İş, mal veya hizmetin rayiç bedelinden daha yüksek fiyatla alınması veya yaptırılması,
e) İdare gelirlerinin tarh, tahakkuk veya tahsil işlemlerinin mevzuata uygun bir şekilde yapılmaması,
f) (Mülga:22/12/2005-5436/10 md.)
g) Mevzuatında öngörülmediği halde ödeme yapılması,
Esas alınır.
sizin 5018 sayılı kanuna göre a) ve b) bentleri gereği işlem yapışılmış görülüyor. son maaşınızı 08/15 te almışsınız ondan öncemi sonramı hangi tarihten itibaren 12 gün işe gitmeyerek kendiliğinden çekilmiş sayıldınız sizin belirtiğiniz tebliğ tarihinden öncemi yoksa o tebliğ soruşturma bittikten sonraki tarih mi ?

:)

Daha
2 yıl 4 ay önce #9623 yazan nazli
15 Eylülde maaş almışsanız bu maaşı istemiş olabilirler. Elinize geçen net maaş ile istenen miktar arasındaki fark ise 15/9 tarihi itibariyle emekli keseneği şahıs ve kurum karşılığının da istenmesinden kaynaklanmış olabilir.

Size gelen yazıda ayrıntı yoksa kurumunuzda bilgi alırsanız istenen miktarın ne olduğu anlaşılır tam olarak

Daha
2 yıl 4 ay önce #9625 yazan marjii
durumum öyle bir karışık ki, şimdi 01/01/2014 de kademe durdurma cezası tekerrürü ile görevden çıkarılma cezası gönderildi yüksek disipline, 3/4/2014 tarihin de yeniden kademe durdurma tekerrürü ile görevden çıkarılma teklifi gönderildi yüksek disipline, ek olarak da 5 maaştan kesim de vermişlerdi, tayinimi de ilçeye çıkardılar lakin görevden ayrılmamıştım raporlu olduğum için bu durumlar karşısın da psikyatriden istihrahat raporu aldım 90 gün 15/08/2014 de maaşımı aldım ve istihrahat raporlu idim, raporum 22/08/2014 cuma günü bitti yeni raporumu 04/09/2014 günü okula teslim ettim bu aradaki boşluğu 12 gün olarak hesaplayıp hakkım da soruşturma açılmış ve müstafi sayılmışım benim haberim yok keza il merkezinde çalışıyorum ve il milli eğitimin lojmanların da oturuyorum, 15/09/2014 günü maaşımı alamayınca öğrendim ki, maaşım müffettişler tarfından tedbir konulmuş, dilekçe yazdım görevimin başındayım diye dinleyen olmadı, daha sonra müstafi sayıldığımın valilik oluru tebliğ edildi, 22/08/2014 gününden 04/09/2014 gününe kadar göreve mazeretsiz gitmediğinizden dolayı müstafi sayıldınız dendi, daha sonra lojmandan çıkarıldım akabinin de ben baktım e bodrodan 15/09/2014 dönemi bodrom yapılmış ama para tahakkukdan tedbirli olduğu için bankaya gitmemiş, yani bu günde bahsettiğim gibi yazı gönderilmiş, ben temmuz 23 den ağustos 23 kadar istihrahatli idim, yani ağustos maşımı raporlu iken aldım ve beni müstafi saydıkları tarihte 22 ağustos 4 eylül arası. acaba diyorum 5 maaştan kesim cezasının parasımı ki bu ? yada tayin çıktı yolluk parasımı ? yada aklıma bir şey gelmiyor, icra kesintim vardı, oda 500 tl, işte eylül maaşını yapmışlar e bodroda görünüyor ama bankaya geçmedi yani, dolasıyla 15/8 den beri maaş almadım... neyin parasını istiyor ki bunlar benden ?

Daha
2 yıl 4 ay önce #9626 yazan marjii
öyle bir durum ki 23 ağustos da raporum bitiyor 22 de başlaman lazımdı dediler, 22 cuma 23-24 cmartesi pazar 30-31 yine hafta sonu, 1 yıldır öyle bir uğraştılar ki bu işe girdiğime bin pişman oldum %68 engelli raporum var 10 sınıf 5 wc 3 kat merdiven verdiler dedim bu işi yapamam başka okullara verin dedim dinlemediler doktora gittim rapor için doktora gittiğim günleri tutanak tutmuşlar müffetişe ifadeye gittim o günleri de tutmuşlar yüksek disipline görevden çıkarılma teklifi gidince bir moral bozukluğu oldu üstüne 2ci gönderdiler iyice 0 oldum 1 mayıs 23-24 nisanları da tutanak tutmuşlar göreve gelmedi diye 19-20 mayıs öle üstüne 20 bin lira icra borcum var öle dedim yani allahu teala sizi bildiği gibi yapsın, nefret ettim iyice, maaştan kesim cezalarını alamadılar maaşda icra olduğu için şimdi de 3800 lira para istiyorlar hayır yani bu parayı nasıl veririm ben demiyor adam, oysa maddi gücüm 0 bunu biliyorlar işten çıkarıldım gelirim yok bunuda biliyorlar, yani 32 yaşımdayım 14 yıldır hizmetli olarak çalıştım ne tazminatımı verdiler ne maaş malul emekli olmak istiyorum tek hastalıktan %60 olucakmış bizim de 2 hastalıkdan %68 gerçi biri kardiyoloji öteki fizik kardiyoloji tek başına %60 verdi, ama kurul bunu kardiyoloji %59 fizik %8 yapmış, neyse evliyiz çocuğumuz da var şimdi işten çıkarıldım icralarda ödenmeyecek eylül 15 maaşımı alamayınca elektirik faturamıda yatıramadım o öle bu nasıl bir hayat ? nasıl bir düzen sistem ? hani muasır medeniyet ? yada dindarlık ? insan hak ve hürriyetleri ? üstelik devlet kurumu yapıyor bunu şahıs değil, neyse işte böyle bir durum oldu, akıbet hayır olur inşaallah hoşça kalın..

Daha
2 yıl 4 ay önce #9627 yazan nazli
Durumunuz gerçekten çok karışıkmış. :((

net cevap verebilmek ancak bilgi ve belgeleri görmekle mümkün olur sanırım.

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #9628 yazan levent
eyy! güzel kardeşim, çoluğun çocuğunda varmış neden böyle yaptın bende senin gibi engelliyim, işimiz; bizim her şeyimiz, ekmeğimiz, eşimiz, çocuğumuz çoluğumuz, inan çok üzüldüm diyecek kelam bulamıyorum :(

senin hikayen anlatacağım örneğe dönmüş : babası rahmetli olan gence annesi babasından kalan emekli maaşını çekmesi için maaş kartını vermiş epey bir süre çektikten sonra annesi de vefat etmiş, ama o kişi bir kaç ay daha maaşı çekmiş devletin bundan haberi olunca vefat tarihinden sonra çekilen maaşları faiziyle birlikte istemiş gibi...

:)
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan levent.

Daha
2 yıl 4 ay önce #9639 yazan marjii
son bir şey daha idari mahkemeye verme zamanım dolmak üzere bu süre bitince diyelim ki, 2 ay sonra yada 3 ay sonra veremezmiyim ? illa tebliğden 2 içindemi açılmak zorundayım ?

Daha
2 yıl 4 ay önce #9640 yazan nazli
İdari işlemlere karşı dava açma süresi, işlemin ilgiliye tebliğinden itibaren 60 gün sonra dolmaktadır. Bu üreyi geçirirseniz açacağınız dava süre yönünden reddedilebilir. Vakit varken, açın davanızı.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.390 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.