logo yeni

calisanlar2 copy

Ne olacak bu GİH sınıfının hali...

Çok
6 yıl 2 ay önce - 6 yıl 2 ay önce #9554 Yazan: sc
Ne olacak bu GİH sınıfının hali..., sc tarafından oluşturuldu
yüksek öğrenim mezunu bilgisayar işletmeni maaş hak edişi 2. derece ama işgal edilen kadro 5. derece olduğu ve boş kadroda olmadığı söylendiği için halen 3. dereceye düşemedi daha :( acaba ne yapmalı önerisi olan ? :(
Son Düzenleme: 6 yıl 2 ay önce Düzenleyen:sc Neden: Ne olacak bu GİH sınıfının hali...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce #9555 Yazan: nilüfer
Bilgisayar İşletmeni kadrosunun 3 üncü derecede ihdas edilmesi mümkün olduğu halde, kurumunuzun dolu kadro değişikliği yoluna gitmeyerek kazanılmış hak aylık derecenizin altındaki derecelerdeki kardolarda sizi tutarak maddi kaybınıza (özel hizmet farkından kaynaklı) sebep olması, hukuka uygun bir durum olmayacaktır.

657 sayılı Kanunun 74 üncü madesinde yer alan "Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır." şeklindeki hükmün sizin için de geçerli olduğunu düşünüyorum.

Kurumunuza yazılı olarak başvurup kadronuzun düzeltilmesini talep edin. Bu talep sırasında idarenin kadro temini için gerekli tedbirleri zamanında almaması nedeniyle yaşadığınız madi kayıpların da ödenmesini isteyin. Gelişmelere göre, dava açmanız söz konusu olursa bu farkları da almanız mümkün olabilir. (Verdiğiniz bilgilere göre aylık net 43,56 TL maaş kaybınız olması gerekir)

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 2 ay önce - 6 yıl 2 ay önce #9560 Yazan: sc
gösterdiğiniz hassasiyet ve yapmış olduğunuz bilgilendirme için çok teşekkür ederim,
zannederim bu vesile ile benzer durumdaki pek çok arkadaşın bu sorunu kurumlarımızca duyulur ve dikkate alınmasına vesile olur :)
Son Düzenleme: 6 yıl 2 ay önce Düzenleyen:sc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 1 ay önce #9655 Yazan: sc
sc tarafından Ne olacak bu GİH sınıfının hali... konusunda yanıtlandı
kamu kurumları DPB dan dolu boş kadro istemlerini tam olarak hangi tarihlerde yapıyorlar ve onaylanan veya serbest bırakılan kadro değişikleri ne zaman uygulanıyor, teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.177 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.