logo yeni

İSTEĞE BAĞLI BİR ALT KADROYA ATANMA

Çok
2 yıl 7 ay önce #13575 Yazan: aktsn
aktsn tarafından İSTEĞE BAĞLI BİR ALT KADROYA ATANMA konusunda yanıtlandı
Merhabalar.Ben 657 ye tabi mühendis olarak görev yapmaktayım.VHKİ kadrosuna geçmek istiyorum.Geçebilirmiyim.Eğer geçebilirsem maaşımda düşme olurmu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13577 Yazan: turanaga
turanaga tarafından İSTEĞE BAĞLI BİR ALT KADROYA ATANMA konusunda yanıtlandı
Mühendis ile VHKi maaşı arasında belirgin bir fark vardır. Tabi bulunduğunuz dereceye göre bu fark değişir. VHKİ olan mühendisin zam ve tazminatları mühendis kadar olsa da, ek ödemesi ve ek göstergesi VHKİ için belirlenen kadardır. Bu da maaşınızın düşmesi anlamına gelir.

Öte yandan, Mühendis kadrosunda görev yaparken VHKİ kadrosuna sınavsız naklen atanmanın mümkün olabileceğini düşünüyorum.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13586 Yazan: aktsn
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim turanaga.Yalnız bir sorum daha olacak.VHKİ olan mühendisin zam ve tazminatları mühendis kadar olur demişsiniz.Bu ifadeden ben şunu anladım.Ben VHKİ iken memura zam yapıldığında mühendise yapılan zam kadar zam alırım.Doğrumu anladım.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13588 Yazan: metinc
metinc tarafından İSTEĞE BAĞLI BİR ALT KADROYA ATANMA konusunda yanıtlandı

aktsn Yazan:: Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim turanaga.Yalnız bir sorum daha olacak.VHKİ olan mühendisin zam ve tazminatları mühendis kadar olur demişsiniz.Bu ifadeden ben şunu anladım.Ben VHKİ iken memura zam yapıldığında mühendise yapılan zam kadar zam alırım.Doğrumu anladım.

Mühendis veya memura yapılan zam aynıdır zaten. O yüzden bir şey farketmez. Ancak olur da bir gün mühendise ekstra zam yapmak için zam ve tazminatları artırırlarsa o zaman sanada katkısı olabilir.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13591 Yazan: aktsn
Diyelimki mühendis maaşı 3500 VHKİ maaşı 2200.Memura yüzde 3 zam yapıldığında ben 3500 ün yüzde 3 ünümü alırım yoksa 2200 ün yüzde 3 ünümü alırım.

Çok
2 yıl 7 ay önce #13593 Yazan: metinc
metinc tarafından İSTEĞE BAĞLI BİR ALT KADROYA ATANMA konusunda yanıtlandı

aktsn Yazan:: Diyelimki mühendis maaşı 3500 VHKİ maaşı 2200.Memura yüzde 3 zam yapıldığında ben 3500 ün yüzde 3 ünümü alırım yoksa 2200 ün yüzde 3 ünümü alırım.

Mühendis zam ve tazminatlarından faydalanan VHKİ maaşının %3 ü civarında olur.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.276 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.