logo yeni

calisanlar2 copy

Hayallerinizi mi yaşıyorsunuz size öğretileni mi?

Çok
2 ay 3 hafta önce #18564 Yazan: kadirosmanselim
Sadece sormak istediğim şu:
YAPTIĞINIZ TERCİHLERİ hayalinizdeki hayatı yaşamak için mi yapıyorsunuz yoksa birileri öyle öğrettiğı için mi yapıyorsunuz? KPSS ye hazırlanan bir grup öğrenciyle sohbet ediyoruz:

Batuhan:Bugün loto çıksa hayatta kpss ye hazırlanmam. (3.senem :( )
Atakan:Ailem öğretmen olmamı istediği için hazırlanıyorum.( 3.senem :( )
Ezgi:Zengin bir koca bulursam hayatta uğraşmam bu nalet sınavla.(2.senem :( )
Hakan: Bu sınavdan başka bir şey öğretmedilerki başka ne yapabiliriz? ( 4.senem :( )
Ayça : Yıllarca hep test çözdüm dışardaki iş hayatında test çözme tecrübesine hiç kimse iş vermiyor.Test çözme tecrübesine sadece devlet iş veriyor.Bu gelmiş geçmiş en büyük mantıksızlık ama mecburum devlet test çöz ayça test çöz ayça diyor senin bölümünden 21.000 kişi sınava giriyor. 1000 kişi aliyorum.En iyi test çözen 1000 kişi arasına girersen soruşturmayı da geçersen bu şu olursa seni atarım diyor.

Şimdi siz söyleyin Patron olsaydiniz tek tecrübem test çözmek beni işinize alırmıydınız?Bütün yeteneklerimi koreltti nalet olası sınav sistemleri nalet olası testler.
Birçoğumuz bu kişilerde kendini görmüştür mutlaka ben en çok da kendimi Ayçada gördüm çok haklı bir isyan çok doğru bir açıdan bakmış ben de yıllarımı harcadım kpps ye hiç bir şey geçmedi elime okyanusta oltayla balık tutmaya çalışıyoruz ne kadar mümkün ki? Okuudğum bölümde bir iş sahibi olayım diye tuttururken çok şey kaybettim ama Ben yolumu değiştirdim artık ve neden daha önce gözümü açamadığım için kendime kızdım. Şimdi Türkiyede ve dünyada pazar payının giderek arttığı bir sektöre giriştim. doğrudan satış sektörünün bu kadar kazançlı olduğunu içine girmeyene kadar bilmiyordum kulaktan dolma bilgilerden olsa gerek ya da insanların yanlış şirket tercihlerinin sonucu olsa gerek uğradıkları başarısızlık… Şuanda kyaninin bağımsız iş ortaklığını yapıyorum ve hem ürünleri oldukça iddialı hem de ürün yelpazesi geniş. Kyani iş ortaklarının gelişim göstermeleri iiçin de eğitimler veriyor uluslararası etkinlikler düzenliyorlar. yolumu bu şekilde çizdim ve ilerlemeye başladım. Sizlere de tavsiyem at gözlüğünü çıkarmanız ve gerçekten olacak ile olmayacağı birbirinden ayırt etmeniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 3 hafta önce #18634 Yazan: SelmaTekin10
Tek derdimiz para kazanmak olduğu için hayallerimizi yaşayamıyoruz. Hatta bunun hayalini bile kuramıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ıssızadam

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.186 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.