logo yeni

calisanlar2 copy

Mal bildirimi

Çok
7 ay 1 gün önce #17955 Yazan: as050580
Mal bildirimi, as050580 tarafından oluşturuldu
Iyi günler Ben 2014 yılında özelleştirme kamu kuruluşuna atandım mal bildirimi yapmadım bu yıla kadar 2018ogrendim esimin üstüne olan arabayı bildirmedim bu yılda bildirmesem ne olur cezası varmış korkuyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 21 saat önce #17956 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Mal bildirimi konusunda yanıtlandı
Daha önce bildirimde bulunmamışsanız bile 2015 yılında mal bildiriminde bulunmuş olmanız gerekirdi. (sonu 5 ve 0 ile biten yıllarda genel mal bildiriminde bulunulması zorunluluğu vardır)
Öte yandan, eşinizin arabasını yeni kurumunuza başladıktan sonra edinmiş olmanız halinde, bu durum farkedildiğinde, süresi içerisinde mal bildiriminde bulunmamış olmanızdan dolayı hakkınızda kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmesi durumu söz konusu olabilir.

Çok
7 ay 17 saat önce #17957 Yazan: as050580
as050580 tarafından Mal bildirimi konusunda yanıtlandı
2014 aldık fakat 2018kadar bilmiyordum öğrenince korktum masa başına ozaman geçtim gördüm insanlardan eski isterse yoktu böyle birşey ne yapmam gerekli bilmiyorum

Çok
6 ay 1 hafta önce #17985 Yazan: nadir58
nadir58 tarafından Mal bildirimi konusunda yanıtlandı
Merhabalar, mal bildiriminde bulunurken yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan malları mı bildirmeliyiz yoksa yurt dışındaki mallar da geçerli midir? Yurt dışındaki mallar bildirilmezse ne olur? Eşimle Kıbrıs'ta emlak satın almak istiyoruz, Kıbrıs'ı Türkiye'deki mallar olarak mı düşünmeliyiz yoksa yurt dışındaki mallar olarak mı düşünmeliyiz?

Çok
6 ay 1 hafta önce #17988 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Mal bildirimi konusunda yanıtlandı
Mal bildiriminin konusunu oluşturan mallarla ilgili olarak, Kanunda "kendilerine, eşlerine ve velayetleri altındaki çocuklarına ait bulunan taşınmaz mallar (arsa ve yapı kooperatif hisseleri dahil)" ifadesi yer almakta olup; bu ifadeden, bildirimde bulunacak taşınmazın yurtiçinde olması gerektiğine ilişkin bir anlam çıkarılamayacağından, memurun kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait taşınmaz malların yurt içinde veya dışında olup olmadığına bakılmaksızın bildirime konu edilmesi gerektiğini düşünmekteyim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nadir58

Sayfa oluşturma süresi: 0.147 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.