logo yeni

calisanlar2 copy

Şerh nasıl konulur veya nasıl düşülür?

Çok
3 yıl 11 ay önce #15425 Yazan: NEDVED
İdarenin aldığı bir karar ( haksız ve hukuksuz bile olsa-keyfiyet bile içerse ) tüm personele tebliğ-tebellüğ edilirken bu tebliğ-tebellüğ kağıdına imza atmamız istenirse,bu yazıya baskı altında kaldığımız veya mecbur kaldığımız için imzalamak durumunda kalırsak şerh nasıl düşeriz.

Şerh ile ilgili ne yapılır-nasıl bir yol yöntem izlenir-evrağa şerh nasıl düşülür?

Teşekkürler...

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 11 ay önce #15427 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Şerh nasıl konulur veya nasıl düşülür? konusunda yanıtlandı
İdarenin aldığı kararın, personelin haberdar olması için imzasının alınması aşamasında personelin, baskı altında kalarak imzaladığını yazmasının hukuki bir anlamı olmayacağını düşünüyorum.

Kurumların yaptığı işlemlere karşı memurun izleyeceği yollar; kanunsuz emir olması durumunda emri verene durumun bildirilmesi ve emrin yazı ile yenilenmesi durumunda yerine getirilmesi, yapılan işleme veya uygulamaya karşı müracaat veya şikayet yoluna gidilmesi ya da dava açılması şeklinde olabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.122 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.