logo yeni

Yeşil pasaport hakkında acil

Daha
6 ay 3 hafta önce #14737 yazan berkay123
berkay123 konu oluşturdu: Yeşil pasaport hakkında acil
İyi günler babam 12 yıl emekli sandığı 7 yıl bağkurdan sigortalıydı.2010 yılında babam vefat etti ve emekli sandığından emekli oldu.şu an ailece emekli sandığına bağlıyız.ben 20 yaşındayım okuyorum ve ailemle yaşıyorum .Acaba babamın üzerinden ben ve annem yeşil pasaport alabilir miyiz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 3 hafta önce #14738 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Emekli olurken 1, 2 veya 3 üncü derece kadrodan emekli olmuşsa babanızdan dolsyı yeşil pasaport almanız mümkün olabilir.

Daha
6 ay 3 hafta önce #14739 yazan berkay123
berkay123 konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Maalesef ne ben ne annem dereceyi bilmiyoruz babam emekliliğini hastalığı yüzünden aldı.Yani normal prim gününü doldurmamıştı.Emniyete gidecektim ama haftasonu kapalıdır herhalde

Daha
6 ay 3 hafta önce - 6 ay 3 hafta önce #14740 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Emniyette bilgi olduğunu sanmam. Babanız hangi kurumdan emekli olduysa o kurumdan ya da emekli sandığından gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Babanız lise mezunu idiyse, söz ettiğiniz sürede 3 üncü derece kadroya ulaşmış olacağını sanmam, Yükseköğrenim mezunu idiyse ilk üç derecede görev yapmış olabilir.
Son Düzenleme: 6 ay 3 hafta önce yazan osman1 .

Daha
6 ay 3 hafta önce #14747 yazan turbo
turbo konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Babanız düşük ihtimal de olsa ortaokul mezunuysa 1, 2 yada 3. dereceden de emekli olmuş olsa yeşil pasaport hakkınız olmayacak bunu aklınızda bulundurun.
Herhangi bir sgk müdürlüğü babanızın TC kimlik numarasıyla size kaçıncı dereceden emekli oldugunu gösterir bir döküm verebilmelidir, veremiyorlarsa ilinizde emekli sandığı ile ilgilenen sgk müdürlüğü verecektir. Eğer yeşil pasaport hakkınız varsa yani babanızın derecesi ve mezuniyeti(en az lise) tutuyorsa, öğrenciyseniz ve çalışmıyorsanız 26 yaşınızdan gün alana kadar yeşil pasaport çıkartma hakkınız bulunmaktadır.

Daha
5 ay 3 gün önce #14994 yazan nar
nar konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Emekli sandığından adi malüllük aylığı alan bir kişi 1.derecedeyeken adi malül olduysa bu kişi ilelebet yeşil pasaport alma hakkını haiz midir şartlar değişmezse?
Teşekkürler.

Daha
5 ay 3 gün önce #14996 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil

nar yazan: Emekli sandığından adi malüllük aylığı alan bir kişi 1.derecedeyeken adi malül olduysa bu kişi ilelebet yeşil pasaport alma hakkını haiz midir şartlar değişmezse?
Teşekkürler.

Belirttiğiniz durumda kişinin yeşil pasaport kullanma hakkı daim olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Daha
5 ay 2 gün önce #14998 yazan nar
nar konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Bazı ülkeler kendine veya başkasına zararı olabilecek ruhsal hastalıkları olanları vizeleri olsa bile ret edebiliyorlarmış. Bipolar veya şizoafektif bozukluklar bu kapsama girer mi?
Örneğin bizim 2013'e kadar geçerli olan pasaport kanununumuzun 8.maddesinde de yurda girişi yasaklı kişiler arasına delilik veya bulaşıcı hastalıklardan malül kişiler denmekteydi. Belli şartları taşıyanlar dışında biz de bu kısıtı koymuştuk. Bu hastalıklar acaba o kapsama girer mi ve bu şekilde bir ulusal malül bilgi ağı mevcut mu hali hazırda?
Saygılar

Daha
5 ay 2 gün önce #14999 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Yeşil pasaport hakkında acil
Belirttiğiniz şekilde bir malul bilgi bankası olduğunu sanmıyorum. Pasaport kanununun 14 üncü maddesi kapsamında sağlık sebebiyle alınabilecek tedbirler dışında, malul olanların yurtdışına çıkması konusunda özel bir engel yok. Ancak gidilecek ülkenin bu konuda çeşitli sınırlamalar getirmiş olabileceği de dikkate alınmalıdır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Sayfa oluşturma zamanı: 0.400 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.