logo yeni

calisanlar2 copy

EÜAŞ’TA ÇALIŞAN MEMURLAR “SKALA” MAĞDURU OLDU.

Çok
1 yıl 4 gün önce #18039 Yazan: kamumemur1
Bugüne kadar belki bir düzenleme olur diye bekledik ama 1 yıldır hiç bir düzenleme yapılmadı. Yetkili sendikaya bildirdik, onlar da ilgilenmedi. Aynı kampüste çalışan TEİAŞ ve TEDAŞ'ta görevli memur arkadaşlardan daha düşük maaş aldığımız için bu başlığı açmak zorunda kaldık. Bundan sonra yine girişimde bulunulmazsa konuyu CİMER’e ileteceğiz.
EÜAŞ Genel Müdürlüğü 2019 yılında temel ücretlere Yönetim Kurulu yetkisinde (skala düzenlemesi) artış sağlamak için Devlet Personel Başkanlığından görüş sormuş, Devlet Personel Başkanlığı ise böyle bir artışın sağlanamayacağı yönünde görüş vermiştir. Bu yazı, aynı kampüste bulunan TEİAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlüklerine de gönderilmiştir. Ancak, görüşe rağmen; TEİAŞ ve TEDAŞ “skala düzenlemesini” yapmış ve 2019 yılında Yönetim Kurulu yetkisiyle sözleşmeli personelin temel ücretlerini arttırmıştır. TEİAŞ ve TEDAŞ’da görevli özellikle memurların maaşı ile EÜAŞ’ta çalışan memurların maaşı arasındaki fark yaklaşık 300 TL’nin üzerine çıkmıştır. Her geçen yıl bu fark artmaktadır.
Devlet personelin görüşü doğru ise, TEİAŞ ve TEDAŞ neden artış yapmıştır? Görüş yanlış ise, EÜAŞ neden kendi personeline bu artışı yapmamaktadır. Bu haksızlık değil midir?
Devlet Personel Başkanlığının görüşü de ektedir. Aynı kampüste çalışan ve aynı mevzuata tabi olan personeller arasında bu kadar maaş farkı normal midir? Mevzuat böyleyse; bu mevzuatı TEDAŞ ve TEİAŞ neden uygulamıyor da sadece EÜAŞ uyguluyor?

Bu iletiye ekli görseller var.
Görebilmek için oturum ya da hesap açın.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.