logo yeni

calisanlar2 copy

657 ye geçiş

Çok
2 ay 3 hafta önce #17717 Yazan: Tekniker01
657 ye geçiş, Tekniker01 tarafından oluşturuldu
İyi günler. Ben daha önce 657 ye tabi memurken (asaletimi tamamladım) sınava girip 399 a tabi kurum kazandım. Ailevi bazı sağlık problemlerinden dolayı eski kurumuma tekrar dönme durumuyla ilgili:
1- 657 ye tabi eski kurumundan İstifam üzerinden henüz 6 ay geçmedi 657 ye tâbi eski kurumuma tekrar geçme imkânı olabiliyor mu? Eski kurumuma geçme de çekilme (istifa) dilekcemin kabul tarihi baz alınarak 6 ay içerisinde tekrar eski kuruma gecebilecegimi söyleyenler oldu. Eskiden buna benzer uygulamalar olduğu, istifa eden memuru kurumu tarafından tekrar dönmek istiyor musunuz babında 3 kez kişiye mektup yazıldığını duymuştum var mı böyle bir uygulama?
2- Ya da başka 657 ye tabi bir kuruma geçiş imkanı var mıdır?
Yani bazı ailevi sağlık problemleri var bu problemler 399 a tabi kuruma geçtikten sonra olduğundan 657 ye tabi kuruma geçişte bu durum göz önünde bulundurularak geçiş sağlanır mı? Şimdiden teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17718 Yazan: osman1
osman1 tarafından 657 ye geçiş konusunda yanıtlandı
Eski kurumunuzdan usulüne uygun ayrılmış olmanız halinde, istifa tarihinden itibaren 6 ay geçmeden yeniden memuriyete dönemezsiniz. 6 ay geçtikten sonra ise kendi kurumunuza veya başka bir kuruma Devlet memuru olarak geçmeniz mümkün olmakla birlikte, geçmek istediğiniz kurumların (eski kurumunuz dahil) sizi atamaları zorunluluğu bulunmamaktadır. 3 kez mektup yazıp çağırma uygulamasını ise ilk kez sizden duyuyorum. Böyle bir uygulama yok.
Memuriyete dönmek istediğinizde, başvuracağınız kuruma sunacağınız gerekçeleri dikkate alma konusunda kurumların herhangi bir mecburiyeti de bulunmamaktadır.l

Çok
2 ay 3 hafta önce #17722 Yazan: Tekniker01
Tekniker01 tarafından 657 ye geçiş konusunda yanıtlandı
Cevap için teşekkürler. Usulüne uygun çekilme (istifa) yaptım. Peki 6 ay süre olayında hiç bir kurumda çalışmamak mı gerekiyor? Yani şuan 399 a tâbi kurumda görev yapıyorum.

Çok
2 ay 3 hafta önce #17723 Yazan: metinc
metinc tarafından 657 ye geçiş konusunda yanıtlandı
Öyle bir gereklilik yok. Farklı statüler.

Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.