logo yeni

calisanlar2 copy

657 den 399 a geçişte istifa

Çok
1 yıl 10 ay önce #17399 Yazan: makineteknikeri01
Merhaba. 657 den 399 a geçişte istifa dilekçesi nasıl hazırlanmalı? Hangi noktalara dikkat etmeliyiz? İstifa dilekçesi örneği (ohal zamanı değil normal zamanlarda ki istifa dilekçesi örneği) paylaşabilir misiniz? Kurumda ki bazı arkadaşlarım "657 deki haklarımın saklı kalması kaydıyla" diye de yazmayı unutma diyor. Kurumum istifamı red edebilir mi? Süreç nasıl olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 yıl 10 ay önce #17403 Yazan: nazli
nazli tarafından 657 den 399 a geçişte istifa konusunda yanıtlandı
Memur, kurumuna yazılı müracaatta bulunarak memuriyetten çekilme (istifa etme) istediğinde bulunabilir. Dilekçenin belli bir formatı olmadığı gibi, haklarımın saklı kalması kaydıyla notunun da herhangi bir anlamı yoktur.

Çekilme isteği kabul edilen memur, görevini bırakabilir. Memurun bu isteği kabul edilmezse, memur isteği kabul edilinceye kadar ya da yerine atanacak kişi gelinceye kadar görevine devam eder. Memurun isteğinin kabul edilmemesi veya yerine birisinin göreve başlamama hali bir aydan fazla sürerse, memur üstüne haber vererek görevini bırakabilir. Memurun olağanüstü biz mazeretle istifa etmek istediği hallerde ise amirlerine haber vererek bir ay beklemeden de görevlerinden ayrılabilir.

Çekilen Devlet memurlarından devir ve teslim ile yükümlü olanlar, bu işlemlerini tamamladıktan sonra görevlerini bırakabilirler.

Memuriyetten bu şekillerde usulüne uygun olarak ayrılanların, 6 ay geçtikten sonra memuriyete yeniden girmeleri mümkün olabilir. Usulüne uygun istifa etmeyenler ise memuriyete yeniden girmek için daha uzun süre beklemek zorunda kalabilmektedirler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: makineteknikeri01

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.123 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.