logo yeni

calisanlar2 copy

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından DHMİ'ye Geçiş

Çok
3 yıl 1 ay önce #16395 Yazan: şehirplancı
Arkadaşlar merhaba,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Şehir Plancısı olarak çalışmaktayım. Dhmi Genel Müdürlüğüne kurum değişikliği yaparak geçmek istiyorum. Malum biri 657 sayılı kanuna tabi diğeri 399 sayılı KHK kapsamında KİT olarak bildiğimiz bir kurum.

657'den 399 a geçiş nasıldır?
Diyelim ki DHMİ kabul etti ÇŞB muvafakat verdi DHMİ de istihdam şekli nasıldır? Kadrolu mu,sözleşmeli mi. İş güvencesi nedir? Kadro karşılığı geçiş mümkün mü? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #16396 Yazan: metinc
657 den 399 a geçiş, yani memur statüsünden sözleşmeli statüye naklen geçiş imkanı bulunmamaktadır. Ancak memur olan birisi 399 a tabi sözleşmeli bir pozisyona sınavla ilk defa giren bir kişi gibi girebilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 1 ay önce #16397 Yazan: şehirplancı
Peki bu kitlerde kadrolu bulunan münhal bir kadroya geçiş olur mu?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16592 Yazan: şehirplancı
657 den 399 Kitlere geçişte memur kadrosundan istifa edilip geçildiği yönünde bir bilgi aldım. Geçiş süreci nasıl oluyor acaba bilginiz var mı? Ayrıcı 657 de kadrolu pozisyondan istifa edip kitte sözleşmeli olmak sizce mantıklı mı? Riskleri var mıdır? İş güvencesi vs.
Teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16593 Yazan: nilüfer
657 sayılı Kanuna tabi bir görevden 399 sayılı KHK eki 2 sayılı cetvele tabi bir göreve geçişte memuriyetten istifa etmek gerekir.
Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilen bir mütalaada, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan Devlet memurları ile bunlardan istifa etmiş olanların, kamu iktisadi teşebbüslerinde sözleşmeli personel pozisyonlarına sınava tabi tutulmaksızın atanabileceği, ancak ilgili mevzuatı kapsamında açıktan atama usulüyle yapılabilecek bu atamaların atamayı yapacak olan kuruluşun takdirinde olacağını belirtmiştir.
Geçmek istediğiniz kurum sisi kabul edip atamanızı yaptıktan sonra memuriyetten istifa ederek yeni görevinize başlayabilirsiniz. Eski kurumunuzdan izin istenmesi veya kurumunuzun izin vermesi şartı bulunmamaktadır.
Memuriyet ile sözleşmeli personel statüsü arasındaki tercih de tamamen kendi değerlendirmenize bağlı olacaktır. Güvence bakımından memuriyetle aralarında çok ciddi farklılık bulunmadığı söylenebilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 10 ay önce #16594 Yazan: şehirplancı
Çok teşekkür ediyorum. Peki dhmi'nın özelleşmesi durumunda personel istediği kuruma geçebilir mi geçerse hangi istihdam şekliyle geçer yani geçtiği kurumda sözleşmeli mı olur kadrolu mu aynı unvanla mı geçer?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.152 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.