logo yeni

calisanlar2 copy

İzindeyken Geri Çağrılma

Çok
6 yıl 8 ay önce #7837 Yazan: bora13
İzindeyken Geri Çağrılma, bora13 tarafından oluşturuldu
Toplam 30 gün iznim vardı 09.06 tarihinde 12 gün izin aldım normalde 23 ünde işe başlamam gerekiyordu.13.06 tarihinde amir tarafından 16.06 günü işe başlamam yönünde haber aldım(Tamamen keyfiyetle verilmiş bir karar).Bu haber bana yazılı gelmedi sadece telefonda görüştüğüm arkadaşım söyledi.Siteyi inceledim memur bu durumda deri dönmek zorundaymış ama şu ibare var: "Görevine usulüne uygun olarak çağrılan memurun, kabul edilebilir bir mazereti bulunmadığı takdirde, kurumu tarafından belirtilecek süre içerisinde görevine dönmesi gerektiğini düşünmekteyiz."

Soru 1:Görevine usülüne göre çağrılma nedir.

Soru 2: Gitmezsem ne olur.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7838 Yazan: metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7839 Yazan: bora13
bora13 tarafından İzindeyken Geri Çağrılma konusunda yanıtlandı
Okudum ama bazı sıkıntılar var. Usulüne uygun çağrılır yazmış beni resmi çağıran olmadı .Sadece arkadaşımla görüşürken amir bana söyledi bende sana söylüyorum dedi bu sanırım usu uygun değil ben aramasam bu haberi öğrenemeyecektim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce - 6 yıl 8 ay önce #7841 Yazan: papatya
papatya tarafından İzindeyken Geri Çağrılma konusunda yanıtlandı
Sayın BORA13,

Yıllık izindeyken, normal durumlarda ancak yazılı olarak göreve çağrılabileceğiniz (keyfi bir sebebe dayanmamalı hizmetlerin işleyişinden kaynaklı zorunluluğa dayanmalı, ancak olağanüstü bir durumun varlığı halinde ise amir tarafında uygun yollarla (mümkünse doğrudan iletişim kurarak) göreve çağırması gerekir.

Ancak anlattığınız olayda böyle durumların olmadığı görülmektedir. Bu nedenle, istememeniz durumunda göreve başlamak zorunda olmadığınızı düşünüyorum.

Öte yandan, disiplin amirlerinin çeşitli gerekçelerle (hukuksuz bile olsa) memur hakkında disiplin işlemleri başlatması ve disiplin cezası vermesi durumuyla da karşılaşılabildiğinden, konuyu bu yönüyle de değerlendirerek kararınızı vermenizin daha uygun olacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 yıl 8 ay önce Düzenleyen:papatya

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7848 Yazan: feylesof
feylesof tarafından İzindeyken Geri Çağrılma konusunda yanıtlandı
bencede her ihtimali göz önüne alarak amiri arayıp görüşün. sonra disiplin cezası verilse bundan dolayı mahkemeye gitsen iptal ettirebilirsin ama dava vs. ugrasmaktansa aramak daha iyidir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7855 Yazan: bora13
bora13 tarafından İzindeyken Geri Çağrılma konusunda yanıtlandı
Yani arkadaşlar buradaki amaç tamamen benim 18 günlük iznimi yakmak geri dönersem yıl sonu kadar benim iznimi kesinlikle vermez kullandığım izinde gider .Zaten daha izin alıyorken tartışmıştık bu izin yüzünden bir evrak imzalatmayı unutmuştum ertesi hafta arkadaşım benim yerime evrağı imzalatınca "Ona söyleyin pazartesi işe başlayacak .Telefon ile arayın."Tarzında cümleler kurmuş.Burada malesef benim hatam dürüst davranıp izin kağıdına İstanbuldaki adresimi yazdım yerine Antalya Aydın vb. yazsaydım beni çağıramazdı.

Şimdi sorum şu beni ararsalar şehir dışında olduğumu söyleyeceğim böyle bir hakkım varmı.İzin dilekçemde İstanbuldaki adres yazıyorsa şehir dışına çıkabilirmiyim.?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.158 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.