logo yeni

askerlik sonrası göreve başlama

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7381 yazan thinktwice
thinktwice konu oluşturdu: askerlik sonrası göreve başlama
askerlik hizmetini tamamladıktan sonra göreve başlamak için ne kadar süre tanınıyor? Göreve başlarken hangi evraklar isteniyor, tekrar işe başlayış mı yapılacak?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce - 3 yıl 2 hafta önce #7382 yazan Kül Tigin
Kül Tigin konu cevapladı: askerlik sonrası göreve başlama
Sayın thinktwice,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 83 üncü maddesinde konu şu şekilde düzenlenmiştir:
"Madde 83 – Devlet memuru iken muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere silah altına alınanlardan askerlik görevini tamamlayıp memuriyete dönmek isteyenler, terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde kurumlarına başvurmak ve kurumları da başvurma tarihinden itibaren azami 30 gün içinde ilgilileri göreve başlatmak zorundadırlar. "
Kurumunuza tekrar atanmak için yapacağınız başvuruda vereceğiniz bir dilekçe ekine terhis belgenizi eklemeniz yeterlidir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 hafta önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #7403 yazan emircan alim
emircan alim konu cevapladı: askerlik sonrası göreve başlama
Personel birimine başvurursan standart bir dilekçede olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.