logo yeni

calisanlar2 copy

Memurluktan önceki çalışmanın İzin ve Dereceye etkisi

Çok
6 yıl 4 ay önce #5137 Yazan: clasksk
merhabalar. yeni yasayla sözleşmeli iken ,memur oldum. şu an tekniker olarak gorev yapıyorum.(belediye) . hizmetim de 6 yıl tarım bagkur hizmeti vardı o hizmet olarak sayılmadı. sorum Şu hizmet birleştirmesi yaparsam bu 6 yıl birleştirme sayesinde ,evvelki 3 yıl olan hizmetim 9 yıl olmuş olacakmı yoksa bir faydası yokmu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 4 ay önce #5143 Yazan: papatya
Sayın CLASKSK,

Özel sektörde geçen hizmetlerinizden mesleğinizle ilgili olanların 3/4'ü memuriyet hizmetinizden değerlendirilebilecek olmakla birlikte, tarım bağkur hizmetlerinizin memuriyette değerlendirilemeyeceğini düşünmekteyim.

Bu hizmetlerinizi birleştirmeniz durumunda emeklilik açısından hizmet süreniz 9 yıl sayılacak ancak memuriyet açısından hizmetiniz 3 yıl olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
6 yıl 4 ay önce #5718 Yazan: emircan alim
Emeklilik ve memuriyet hizmet değerlendirilmesindeki farklılık tam bir adaletsizlik. sendikalar tarafındanda fazla dile gitirilmiyor. belki memurunyeri.com bu konuda bir şeyler yazar.

Çok
5 yıl 6 ay önce #9803 Yazan: clasksk
merhabalar... 1 ay once dilekçe verip derece kadememin duzeltimesini talep ettim. verilcen cevap 5510 sayılı kanuna gore düzeltme imkanı bulunmamaktadır. 657 sayılı kanuna gore çalışanın 5510 sayılı sigorta kanunu ile ne ilgisi var... kamu kurum kuruluşları 657 li memurlar ... 657 sayılı yasayamı tabi yoksa 5510 sayılı sigorta kanununamı ... tşk ederim .

Çok
5 yıl 6 ay önce #9805 Yazan: metinc
biraz daha ayrıntı vermen lazım. 5510 la ne alakası olduğunu bende anlamadım. Tam verilen cevabı buraya koyarsan daha doğru yorum yapılabilir.

Çok
5 yıl 5 ay önce #9808 Yazan: clasksk
Cevap soyle... 5510 sayili kanunun 106. Maddesi ile 5434 sayili kanunun ek 18 inci maddesi 2008 yili ekim ayi basindan itibaren yururlukten kaldirildigindan 5510 sayili kanunun yururluk tarihinden sonra ilk defa bu kanun 4. Maddesinin birinci fikrasinin c bendi kapsaminda sigortali sayilan personelin daha once mulga sosyal guvenlik kanunlarina tabi gecen sigortali surelerinin emeklilik kesenegine esas aylik derece ve kademe ilerlemesinde degerlendirilmesine iliskin 5510 sayili kanunda bir hukum bulunmadigindan soz konusu bu surelerin emeklilik kesenegine esas ayliklarinda degerlendirilmesine imkan bulunmamakta olup ..bu sureler yanlizca toplam hizmet suresinin hesabinda dikkate alinir ... hukmune gore derece ve kademelerinizde degerlendirilmesi mumkun gorulmemistir.... dendi ... ben emekli kesenegi ile ilgili bir talepte bulunmadim talebim memurlukta gecmis sayilan hizmet kapsamin ki eski hizmetin derece kademe ilerlemsinde sayilmasiydi ...

Sayfa oluşturma süresi: 0.199 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.