logo yeni

calisanlar2 copy

Memurluktan önceki çalışmanın İzin ve Dereceye etkisi

Çok
3 yıl 5 ay önce #13987 Yazan: Truman
Merhaba,
Haziran 2011 tarihinde Sözleşmeli Programcı olarak 657 4/B statüsünde göreve başladım. Nisan 2015 tarihinde istifa edip uzman yardımcılığı kadrosuna geçtim (657 olarak). İznimi kurumda saymadılar, hizmet birleştirmesini ise 1 sene sonra asaletimi alınca yapabiliriz dediler. Kuruma 8/2 si ile başladım ve yılbaşında verilen 1 derece ile şu anda 7/2 siyim.

4/B statüsünde çalıştığım sürenin tamamı memuriyet ve emeklilikte sayılır mı?
Ayrıca kısa dönem yaptığım askerlik de burada saydırılabilir mi?
Yeni kurumda 1 senem doldu, bu 1 derece olarak yansıyacak mı?
Çalıştığım süreler ve askerlik dikkate alınarak haziran 2016 itibariyle derece/kademem ne olur?

Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 5 ay önce #13999 Yazan: papatya
Sayın TRUMAN,

Memuriyete girmeden önce 4/B statüde çelıştığınız süreler, memuriyet sürenizden sayılmayacak, ancak emeklilik sürenizin hesabında tamamı dikkate alınacaktır.
Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (memur, işçi, sözleşmeli, 4/B, 4/C gibi) geçen sürelerin tamamı dahil yıllık izin süresi hesabında değerlendirilmektedir. Yani, memuriyete başladığınızda, daha önce 1 yıldan fazla süre 4/B statüde çalışmış olduğunuzdan yıllık izin kullanabilmeniz gerekirdi. 2015 yılında yıllık izin kullanmadıysanız 2016 yılında 2015 yılı iznini de kullanmanız mümkündür.
Askerlikte geçirdiğiniz süre memuriyet hizmetinizde değerlendirilecek, ancak bu süreyi borçlanmamanız durumunda emeklilik sürenize dahil edilmeyecektir.
Eğitim durumunuza göre memuriyet giriş seviyeniz belirlenecek (hangi bölüm mezunu olduğunuz belirtilmediğinden, bir değerlendirme yapamadım) ve bu seviyeye; askerlik süreniz ile memuriyette geçirdiğiniz süre (Nisan 2015 sonrası) toplanarak, her bir yıl karşılığında bir kademe ilerlemesi uygulanacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Truman

Çok
3 yıl 5 ay önce #14005 Yazan: Truman
Sayın papatya,

Aynı kurumda çalışan ve geçmişte 657 4/B (sözleşmeli programcı) ile çalışan arkadaşlarım var ve hepsinin çalıştıkları sürelerin tamamı memuriyette ve emeklilikte sayılmış. Bu durumda ben ne yapmalıyım? Sizin dediğinizle ters düşüyor.

Teşekkürler

Çok
3 yıl 5 ay önce - 3 yıl 5 ay önce #14006 Yazan: papatya
Sayın TRUMAN,
4/B sözleşmeli statüde iken, yasal düzenleme sonucun memuriyete geçirilenlerin, 4/B statüde geçirdikleri süreler memuriyette değerlendirilmektedir. Bunun dışında, memuriyete girenlerin (istifa ederek geçtiğinizi belirttiğiniz durumlar da dahil) 4/B statüde geçen hizmetleri memuriyette değerlendirilmez.

Kurumda, 4/B sürelerinin memuriyette değerlendirildiğini belirttiğini arkadaşlarınız, memuriyete yasal düzenleme ile geçirilmiş olabilirler.

Ancak her iki halde de, 4/B hizmet sürelerinin tamamı emekliliğe ilişkin yaş ve hizmet süresi hesabında göz önünde bulundurulacaktır.

Son Düzenleme: 3 yıl 5 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
3 yıl 5 ay önce #14067 Yazan: Truman
Merhaba Sayın Papatya,

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim, Kurumun insan kaynaklarına, iznimi saydırma ve emekliliğe esas hizmet birleştirmesi için bir belge ile gitmem gerekiyor. Yani ilgili kanunu göstererek bunları saymalısınız demem gerekiyor. Bunları Devlet Personell Başkanlığı'na mı sormalıyım? Yoksa şu kanunun şu maddesine dayanarak bu hakları saymalısınız mı demeliyim ? (İlgili maddeleri de tam olarak bilemiyorum)

Teşekkürler

Çok
3 yıl 5 ay önce #14069 Yazan: papatya
Sayın TRUMAN,
4/B statüde geçen hizmet sürelerine ilişkin bilgi kurumunuzda yok ise, (SGK'da mutlaka vardır) bu hizmetlerinizi gösteren belgeleri kurumunuza ibraz ederek hizmet sürelerinizin birleştirilmek suretiyle hakkınızda işlem yapılmasını isteyebilirsiniz. Kurumunuzun, ayrıca bir yere başvurmanıza gerek bırakmadan sorunu çözeceğini düşünüyorum.

Sayfa oluşturma süresi: 0.172 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.