logo yeni

calisanlar2 copy

covit 19 risk raporu

Çok
5 ay 2 hafta önce #18250 Yazan: elifela
covit 19 risk raporu, elifela tarafından oluşturuldu
merhaba e nabız üzerinden covit 19 risk raporum çıktı raporu yöneticime verdiğimde bana izin vermeme hakkı varmı
idarenin insiyatifindemi acaba idari izin bunu öğrenmek istiyorum
kolay gelsin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 2 hafta önce #18251 Yazan: semazen
semazen tarafından covit 19 risk raporu konusunda yanıtlandı
Cumhurbaşkanlığı genelgesinde yer alan ifade:

"Ancak çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacaktır. İdari izinli sayılanlar bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak; bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır. Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağırıldıkları anda görevlerine döneceklerdir."

Genelgedeki ifade net ve kurumlara idari izinli sayılmada takdir yetkisi tanımıyor.

Çok
5 ay 2 hafta önce #18253 Yazan: elifela
elifela tarafından covit 19 risk raporu konusunda yanıtlandı
cevabınız için teşekkür ederim.

" Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağırıldıkları anda görevlerine döneceklerdir."

genelgede yukarıda yer alan ifade çelişkili
bazı arkadaşlarımız 60 yaş üstü olanlar amirinin çağırması ile işe geldiler

yukarıdaki ifadeden net olarak ne anlıyoruz? mesele bu ,raporu verip işe gelmesek akabinde yönetici çağırabiliyor ben bunu anlıyorum.

Çok
5 ay 2 hafta önce #18254 Yazan: semazen
semazen tarafından covit 19 risk raporu konusunda yanıtlandı

elifela Yazan:: cevabınız için teşekkür ederim.

" Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağırıldıkları anda görevlerine döneceklerdir."

genelgede yukarıda yer alan ifade çelişkili
bazı arkadaşlarımız 60 yaş üstü olanlar amirinin çağırması ile işe geldiler

yukarıdaki ifadeden net olarak ne anlıyoruz? mesele bu ,raporu verip işe gelmesek akabinde yönetici çağırabiliyor ben bunu anlıyorum.

İfadede bir çelişki değil istisna bulunmaktadır. Yani hizmetine ihtiyaç duyulması halinde 60 yaş üstü olanlar ile kronik hastalığı olanlar göreve çağırılabilir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.