logo yeni

calisanlar2 copy

Kurum değişikliği yıllık izin

Çok
4 ay 1 hafta önce #18158 Yazan: Ensargenc
Kurum değişikliği yıllık izin, Ensargenc tarafından oluşturuldu
İyi geceler benim bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim 30.04.2019 tarihinde sözleşmeli infaz koruma memuru olarak göreve başladım ve son sağlık bakanlığı alımı ile sağlık memuru olarak 16.04.2020 de sağlık bakanlığı personeli oldum. 09.04.2020 tarihinde adalet bakanlığından istifa ettim yani 344 gün gibi bir hizmetim oldu ve 20 gün daha beklesem yıllık izin hakkım olacaktı şimdi sorum şu ben bu yıllık izin işini nasıl halledebilirim hastanenin personel kalemi hizmet birleşirmesini 1 yıl sonra yaparsın dedi haliyle 1 sene sonra izin devri olmadığı için 344 günlük çalışmam karşılığı iznim yanmış olacak bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek olan var mı şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 1 hafta önce #18159 Yazan: osman1
osman1 tarafından Kurum değişikliği yıllık izin konusunda yanıtlandı
Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (memur, işçi, sözleşmeli, 4/B, 4/C gibi) geçen sürelerin tamamı, memurların yıllık izin süresi hesabında dikkate alınır.
Kamu kurumları dışında geçirilen sürelerin yıllık izinde değerlendirilmesi hususu, hizmet birleştirilmesi ile ilgili bir husus değildir. Bir hizmetin birleştirilmiş olması o hizmetin mutlaka yıllık izin süresi hesabında değerlendirileceği anlamına gelmediği gibi, birleştirilmemiş olması da o hizmetin yıllık izin hesabında değerlendirilmeyeceği anlamına gelmez.
Daha önce görev yaptığınız kurumdaki hizmetlerinizi gösterir resmi bir belgenin yeni kurumunuza ibraz edilmiş olmasının, söz konusu hizmetlerin yıllık izin hesabında değerlendirilmesi için yeterli olacağını düşünmekteyim.
Öte yandan, yıllık izin süresinin belirlenmesine esas hizmet sürelerinin hesaplanmasında, aday memur ile asil memur arasında herhangi fark bulunmamaktadır. Asil memur olmanız veya yeni kurumunuzda 1 yıl çalışma şartı aranmadan, mevcut hizmetlerinize istinaden yıllık izin kullanabilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ensargenc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.129 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.