logo yeni

calisanlar2 copy

Ücretsiz izin bitişi işe başlama

Çok
6 ay 1 hafta önce #17532 Yazan: ad1289
Ücretsiz izin bitişi işe başlama, ad1289 tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar merhaba. Bir kaç gündür her kapının kapanması sonucu buradan danışma ihtiyacı duyuyorum. Şöyle bir problem var ve sanırım benim durumumda birçok arkadaş vardır. Öncelikle 657 ye bağlı devlet memuruyum. 11-31 mayıs 2019 tarihleri arasında bedelli askerlik yapacağım. Bedelli askerlik süresince ücretsiz izne ayrılacağız.

Öncelikle ücretsiz izin dönüşü fiilen başlangıç yaptığımız tarihten itibaren maaş alabiliyoruz.

Kurumumda fiilen en erken 10 haziranda başlangıç yapılacağını bayram tatilin 9 güne bağlandığını söylüyor.

Kuruma 3 haziran pazartesi gününün idari izinli sayıldığını o gün gelip başlayabileceğimi söylediğimde tüm amir ve bu işe bakanlar o gün başlangıç yapılamayacağını idari izinde olmayacağını söylüyor.

Şimdi size sorum şu 31 mayıs ta ücretsiz izni biten birisi en erken nasıl başlangıç yapabilir.?

3 haziran öğleden önce idari tatil. Sonrası resmi tatil.

İdari tatillerde kurumlar gerekli önlemleri almalı ve minimum personel çalıştırmalı diyor yazıda. Velevki ben geldim ve kurum kapalı. Yasal olarak mahkemeye versem haklı bulunur muyum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 ay 1 hafta önce #17533 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Ücretsiz izin bitişi işe başlama konusunda yanıtlandı
21 gün temel askerlik eğitimine ilişkin 7146 sayılı Kanun, 21 günlük askerlik süresince aylıksız izinli sayılan memurların, bu eğitimin bitiminde ne kadar süre içerisinde görevlerine dönecekleri konusunda herhangi bir belirleme yapmamıştır.
Öte yandan, askere giden memurların, askerlik süresi bitiminde yeniden görevlerine dönme usulü 657 sayılı Kanunda bazı süre kurallarına bağlanmıştır.
657 sayılı Kanundaki hükme göre konuyu değerlendirdiğimde;

Bedelli askerlik düzenlemesi kapsamında 21 günlük temel askerlik eğitimine katılan ve bu süre içerisinde aylıksız izinli sayılan memurlarından askerlik sonrası görevine dönmek istemeleri durumunda, 21 günlük sürenin bitiminden itibaren en geç 30 gün içerisinde kurumlarına başvuruda bulunmasının gerekeceği ve göreve başlama taleplerinin de başvuru tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde kurumları tarafından yerine getirilerek göreve başlatılmaları gerektiği sonucuna ulaşmaktayım.
Yani kurumunuza başvurma tarihinden itibaren, kurumunuz sizi aynı gün göreve başlatmayabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.184 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.