logo yeni

calisanlar2 copy

Hizmet sureleri Yıllık izinde degerlendirilir mi

Çok
3 yıl 10 ay önce #15428 Yazan: Borovnica
Merhaba; 4 Yıllık İsletme Bölümü Mezunuyum.
15.07.2008 yılında İl Özel idaresinde 5393 sayılı Belediye Kanununun 49’uncu maddesine istinaden tam zamanlı sözleşmeli personel (Programcı) statüsünde iken 15.10.2013 te 6495 KHK ile THS'da (Programcı) kadroya gectim. İl Özel İdarenin kapatilmasiyla Belediyelere devr olduk.Belediyeden ihtiyac fazlasi nedeniyle Milli Egitim Bakanligina atandim.Kadroya ilk alindigimizda İl Ozel idaresindeki sozlesmeli sureleremiz kazanilmis hak ayligimizda derece kademede degerlendirildi.
Ancak;
Milli Egitimde 2013 yilinda atandigim icin 4 yillik memur oldugum ve 20 gun yillik izin hakkim oldugu soyleniyor.İl Özel İdaresinde sozlesmeli olarak calistigim surelerin yıllık izin süresinde degerlendirelemeyeceği söylenmektedir.
1- İl Özel idaresindeki sözlesmeli olarak calistığım süreler Yıllık izin sürelerde değerlendirilir mi?
2-1995-1997 Yillari arasinda ki Özel Sektörde Lise Mezunu iken calısmıs olduğum süreler de Yıllık izin sürelerde değerlendirilir mi?
Ayrica;
3-Sekiz yil sicilden kademe alma hakkimiz var mi?
4-THS Programcı kadrolarindaki personele İl Özel İdaresinde odenen Sosyal Sosyal Denge Tazminati Milli Egitim Bakanliginda odeniyor mu?
5-Bizler tum haklarimizla Memur olduk.Buna gore THS Programcı 6/1'deyim Maasim ne kadar olmalidir?
Buna göre varsa kazanılmış haklarım ile ilgili gerekli duzenlemelerin yapilabilmisi icin konu ile ilgili bilgi verebilir misiniz.Tesekkurler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 10 ay önce #15429 Yazan: nazli
nazli tarafından Hizmet sureleri Yıllık izinde degerlendirilir mi konusunda yanıtlandı
Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun geçmiş olan hizmet süreleri ile kamuda geçmemiş olsa bile memuriyetten sayılan hizmet süreleri yıllık izin hesabında değerlendiriliyor.
Öte yandan teknik hizmetler sınıfına girenlerin, memuriyet dışında teknik hizmetlerde geçen hizmet sürelerinin 3/4'ü memuriyette değerlendirilebiliyor. Programcı kadrosu teknik hizmetler sınıfında olmakla birlikte, lise eğitiminizin teknik olmaması durumunda, lise mezunu olarak çalıştığınız özel sektör sürelerinin memuriyette değerlendirilmeyeceğini düşünmekteyim (kişisel fikrim bu yönde)
Sözleşmeli geçen sürelere ilişkin olarak hakkınızda sicil değerlendirmesi yapılmamış olduğundan, kadroya geçtikten sonra 8 yıl disiplin cezası almamanız durumunda bir kademe uygulamasından yararlanmanız mümkün olabilir.
Sosyal Denge Tazminatı ödemesi sadece mahalli idareler personeli için söz konusu olabilen bir ödemedir.
6/1'de 8 yıl hizmet ile bekar ve çocuksuz olup işletme mezunu olarak programcı kadrosunda görev yapan bir kişinin maaşı 2.991 tl olur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Borovnica

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 10 ay önce #15432 Yazan: Borovnica
Borovnica tarafından THS bir derece verilmesi konusunda yanıtlandı
Bir sorum daha olacak,
4 yıllik İşletme Bölümü Lisans mezunuyum.MEB'de Programci kadrosundayim.THS olanlara verilen bir derece Bilgisayar Programciligi sertifikasi olanlara da kademe ya da derece ilerlemesi verilir mi? Tesekkurler..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 10 ay önce #15433 Yazan: nazli
nazli tarafından THS bir derece verilmesi konusunda yanıtlandı
İşletme lisansiyeri olduğunuz için, THS kapsamında görev alan teknik lisansiyerlerin yararlandığı ilave 1 dereceden yararlanamazsınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Borovnica

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.136 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.