logo yeni

calisanlar2 copy

memurun hafta sonu çalıştırılması

Çok
4 yıl 1 ay önce #14876 Yazan: fahri5960
tahsildarlar da hafta sonu pazar günü pazara çıktıgında 1 gün izinmi verilmesi gerekiyor yoksa pazar günü kaç satte pazar tahsilatını bitirirse o kadarmı mesela 4 saatte biterse hafta içi 4 saattmı izin verilir bu konuda yardımcı olur musunuz hangi kanunda vardır . ve örnek olarak başka belediyelerde tahsildar hariç pazar tahsilatını yapan varmı

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 1 ay önce #14878 Yazan: nazli
nazli tarafından memurun hafta sonu çalıştırılması konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanununun “Fazla çalışma ücreti” başlıklı 178/B maddesinde, fazla çalışma ücreti verilmeksizin personele fazla çalışma yaptırılması halinde, bu çalışmalar karşılığında ilgili personele izin verileceği hüküm altına alınmıştır.

Buna göre, personelini günlük çalışma saatleri dışında ücret vermeksizin çalıştıran kurumlarda, yaptırılacak fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile personele izin verilmesi gerekmektedir. Fazka çalışma yaptırılan süreler toplanır ve buna göre de her 8 saat karşılığında 1 gün izin kullandırılır. Pazar günleri 4 saat fazla çalışan bir memur, iki hafta pazar günü çalıştığında 1 gün izne hak kazanır.

Fazla çalışma karşılığı izin kullanımı saatlik izin şeklinde olmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahri5960

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.118 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.