logo yeni

calisanlar2 copy

Fazla Çalışma Karşılığı 10 günün izinle birleştirilmesi hakkında

Çok
4 yıl 2 ay önce #14718 Yazan: nushirevan
http://memurunyeri.com/memur/izin/4664-fazla-calisma-karsiligi-izin-nasil-kullanilir.html

linkinde ''Yıllık izinle birleştirilen fazla çalışma karşılığı izinlerin, fazla çalışma yapılan yıl içerisinde kullanılması gerekecektir.'' şeklinde bir ibare var. (06.08.2013) Bu mevzuat halen geçerli midir? Eğer geçerli ise bu memurun 20 Aralık'tan itibaren fazla çalıştırılmayacağı anlamına gelir mi?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce #14719 Yazan: nazli
Yazıda belirtilen husus, fazla çalışma izni süresinin yıllık izinle birleştirilerek kullanmasına ilişkin bir husus.
Yazıda ayrıca "Yıllık izin ile birleştirilen izinlerin dışında kalan izinler ise fazla çalışmalar sonrası bölümler halinde ve idare tarafından uygun görülecek zaman ve süreler de kullanılabilecektir. Ancak, yıl sonuna doğru yapılan fazla çalışmalar karşılığında kullanılacak izinlerin bir sonraki yıla sarkması halinde, izleyen yıl içerisinde de bu izinlerin kullanılmasının mümkün olabileceği memurunyeri.com olarak değerlendirmekle birlikte, bu izinlerin izleyen yıla ait yıllık izinle birleştirilmesi ise mümkün olamayacaktır." ifadesi de yer almaktadır.
Yıllık izinle birlikte kullanılmayan fazla çalışma izni sürelerinin başka zaman kullanılmasına engel bir husus yok bence.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.