logo yeni

calisanlar2 copy

Doguma bagli ucretsiz izin?

Çok
4 yıl 5 ay önce #14362 Yazan: bro06
Doguma bagli ucretsiz izin?, bro06 tarafından oluşturuldu
Merhaba subat 2016 itibariyle cikan kanuna gore doguma bagli kullanilan ucretsiz izinler memuriyetten sayılacak deniyor. Peki esi dogum yapan memur da buna dahil mi? Yoksa sadece dogum yapan bayan memur mu yararlanacak?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 5 ay önce #14364 Yazan: nazli
nazli tarafından Doguma bagli ucretsiz izin? konusunda yanıtlandı
**Doğum yapan memura, doğum sonrası kullanılabilecek analık izni süresinin bitiminden itibaren veya bu izin süresinin bitiminden sonra kullanabileceği günlük çalışma saatlerinin yarısına isabet eden izin (ücretli yarı zamanlı) sürelerinin bitiminden itibaren istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilir. Bu şekilde kullanılan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendirilir.

**Eşi doğum yapan memura, doğum tarihinden itibaren istekleri üzerine 24 aya kadar aylıksız izin verilir. Bu şekilde kullanılan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendirilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 5 ay önce #14367 Yazan: bro06
bro06 tarafından Doguma bagli ucretsiz izin? konusunda yanıtlandı
Nazlı hanım cevabınız için teşekkürler. Yalnız memuriyetten saydırmak için ekstra bir işlem yaptırmak gerekiyor mu? Çünkü kurumum egm ve ben e devletten bordroma baktığımda kademem ilerlememiş gözüküyor.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 5 ay önce #14377 Yazan: nazli
nazli tarafından Doguma bagli ucretsiz izin? konusunda yanıtlandı
Düzenleme bu yıl yapıldı. Doğum nedeniyle kullanılan aylıksız izinlerin memuriyette değerlendirilmesi, 6663 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden sonra aylıksız izne ayrılanlar hakkında mümkün oluyor. Kanunun yürürlük tarihinde aylıksız izin kullanıyor olanlar için ise sadece kalan aylıksız izin süreleri memuriyette değerlendiriliyor.

Aylıksız izin süreniz bittikten sonra, kademe dereceniz 6663 sayılı kanun hükümleri çerçevesinde kurumunuz tarafından yeniden belirlenecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.