logo yeni

ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA

Çok
3 yıl 2 ay önce #11842 Yazan: aslanbey1973
Ücretsiz izindeyken, Milletvekili adaylığı için istifa eden bir memurun, göreve başlatmadan ilişiği kesilirmi, bu konuyla ilgili bir yönetmelik varmı,

Eğer göreve başlatmak mecburiyse, memur başlamak istemediği takdirde ne yapılır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #11844 Yazan: metinc
metinc tarafından ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA konusunda yanıtlandı
Ücretsiz izinde iken vekil adaylığı için istfa eden memur, aday olamamışsa, kuruma dilekçe vererek aday olamadığını ve ücretsiz izine devam etmek istediğini belirtmelidir.

Çok
9 ay 1 hafta önce #16460 Yazan: misheci
misheci tarafından ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA konusunda yanıtlandı
metin bey aylıksız izin aldıktan sonra göreve başlamadan aylıksız izin bitmeden milletvekili adaylığı için istifa edebilirmiyim çünkü avukatlık stajı yapmam için bana 12 ay yetmiyor bu şekilde süreyi uzatabilirmiyim

Çok
9 ay 1 hafta önce #16461 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA konusunda yanıtlandı
Öncelikle, Devlet memurlarının aylıksız izinde avukatlık stajı yapması, Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilen görüşlerde de belirtildiği üzere, mümkün olmamaktadır.

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/izin/5229-memurun-ayliksiz-izin-suresi-icinde-avukatlik-staji-yapip-yapamayacagi.html

Öte yandan, aylıksız izinde iken seçimlere katılmak için kurumunuza müracaat ederek istifa etmeniz mümkündür.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
9 ay 1 hafta önce #16463 Yazan: misheci
misheci tarafından ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA konusunda yanıtlandı
Kesinlikle ücretsiz izinde iken memurun avukatlik staji yapmasi onunde hic bi engel yoktur

Çok
9 ay 1 hafta önce #16465 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN İSTİFA konusunda yanıtlandı
Ben Devlet Personel Başkanlığının bu konudaki görüşünden söz ettim. Zira kurumlar uygulamayı benim ya da sizin dediğinize göre değil, DPB görüşü çerçevesinde yapıyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.654 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.